Routes
Forum
Rentals
Store
Contacts
Club
   
Register Login
Why register??
 
 

ROUTES

 

 

Jāņarāmis - Sigulda

Sezona: pavasaris, vasara, rudens

 

Sarežģītība: Šis ir bezkategorijas jeb t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts. Maršrutā nav tehniski sarežģītu posmu un tas ir veicams ar visiem pieejamiem peldlīdzekļu veidiem - kanoe, smailēm, katamarāniem un piepūšamajām laivām.

 

Divu dienu maršruts pa Gaujas lejteces straujāko posmu. Būtībā šis ir tas pats Cēsu - Siguldas maršruts, tikai 11km garāks, kuru laikā jums ir iespēja redzēt arī majestātiskās Ērgļu klintis. Gaujas maršrutu klasika.

Viss maršruts ved pa Gaujas Nacionālo parku, tāpēc nometnēm jāizvēlas tikai GNP izveidotās atpūtas vietas. Jāatzīmē, ka to ir pietiekami daudz un tās tiek samērā labi uzturētas.

Foto: Lielā, 12-vietīgā kanoe pie Ķūķu klintīm

 

Upes plūdums ar nolūku iekārtots tā, lai līdz brīdim, kad parādās straume jūs jau būtu apraduši ar savu braucamo - kanoe laivu.

 

Apskates objekti maršrutā ir Ramātu klintis, Pieškaļu iezis, Ērgļu klintis, Raiskuma klintis, Zvanu klintis, Vilkaiza jeb Cīrulīšu klintis, Līgavas ala, Vāļu kalni, Kvēpene - pilskalns, dižozols, alas un avoti, Briedīšu, Teņņu, Leimaņu, Edernieku, Ķūķu, Līņu, Spriņģu ieži - iežu pietiks ilgam laikam...

Ja vien jums atliks laika, bērniem patiks Līgatnes dabas parks ar zvēriņiem. Tālāk līdz Siguldai no upes skatāmo jaukumu (iežu) būs mazāk, tomēr tāpat šeit ir Katrīnas iezis, Gūdu klintis un, protams,

Turaidas pils, kura, tuvojoties Siguldai, būs redzama katrā Gaujas līkumā.

Daudz interesanta iespējams apskatīt Gaujas pieteku sānu gravās, taču esiet gatavi staigāt kājām un apbruņojieties ar ceļvežiem.

Interesanta ir Braslas upes ieleja un arī Vējupītes grava Siguldas tuvumā. Izkāpjot pie Vējupītes apmetnes vietas iespējams aiziet līdz Kraukļu aizai un uzkāpt Gleznotāju kalnā - no šejienes paveras skaista Gaujas senlejas ainava.

 

Transports un nokļūšana maršruta galos:

No Cēsu centra līdz Raiskuma tiltam var aiziet kājām vai aizbraukt ar pilsētas satiksmes autobusu (Cīrulīši). Siguldas galā līdz stacijai 2km.

Attiecībā uz autobusiem, ir noderīga šī saite.

 

Gauja (upes tehniskais apraksts)

Foto: Kvēpenes ozols

 

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Jāņarāmis, nometnes vieta vai Rāmnieku tilts pār Gauju;

Beigas: "Dainas", Turaidas pakājē pret bij. viesnīcu "Senleja";

Maršruta garums: 50km

Attālums pa ceļu: 49km

Upes kritums posmā: 12.2m

Brauciena ilgums: 9-10h (2 dienas)

Šķēršļi: Ķūķu krāces

 

Campo laivu noma piedāvā:

Carry out the route with:

(prices from 6 boats)
 Price, € 
Kanoe 2+1 viet. RANGER-1649.00
Kanoe 4-viet. CHEROKEE56.00
Kanoe 2-viet. ALGONQUIN43.00
Smailīte 2-viet. VISTA45.00

 

Maršruta cenā iekļauts: Laivu, airu un glābšanas vestu noma, to nogāde maršruta sākumpunktā un pieņemšana beigās;

 

Citi maršrutā pieejamie servisi:

Trūkstošo inventāru - piemēram glābsanas vestes maziem bērniem, teltis, guļammaisus, sauso mantu maisus, prīmusus, ugunskura katliņus un daudzas citas lietas iespējams iznomāt atsevišķi. Skat. nomas inventāra sarakstu.

 


Campo > Routes

Site supported by: Select Solutions