Routes
Forum
Rentals
Store
Contacts
Club
   
Register Login
Why register??
 
 

ROUTES

 

 

Valmiera - Murjāņi

Sezona: pavasaris, vasara, rudens

 

Sarežģītība: Šis ir bezkategorijas jeb t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts. Maršrutā nav tehniski sarežģītu posmu un tas ir veicams ar visiem pieejamiem peldlīdzekļu veidiem - kanoe, smailēm, katamarāniem un piepūšamajām laivām.

 

4 dienu maršruts - Gaujas nacionālais parks visā garumā un godībā - goda lieta katram latvietim redzēt visu, kas šeit skatāms.

Upes plūdums ir lēns un vienmērīgs. Nedaudz straujāka Gauja kļūst tuvojoties Cēsīm - Jāņa krācēs un pie Raiskuma atvara, bet tuvojoties Līgatnei straumes ātrums jūtami pieaug, sasniedzot savu kulmināciju Ķūķu krācēs. Krāces - tas gan ir skaļi teikts, bet šeit ir čalojošs ūdentiņš, kurā upe sit dažu labu baltu vilnīti un akmeņiem ir jābrauc garām :)

Tālāk posmā līdz Siguldai gadās pa retai straujtecei, bet lejpus Velnalas (Lorupītes ieteka) parādās lejtecei raksturīgie smilšu sēkļi.

 

Maršrutā jāņem vērā sociālais elements... nakšņojot nometnēs Liepa, Rauna un Jāņarāmis, jūs var apciemot garnadži. Turklāt, jo skaļāki jūs būsiet vakarā, jo labāks miegs naktī! Ne viens vien tūrists šeit atvadījies no mugursomas vai pat laivas, tāpēc esiet modri.

 

Apskates objekti maršrutā ir Liepas jeb Baltais iezis, Grīviņu iezis (1km no Gaujas), Sietiņiezis, Kazu iezis, Ērgļu klintis, Briedīšu iezis, Ķūķu klintis, Spriņģu iezis, Katrīnas iezis un Gūdu klintis (par mazākiem nerunājot). Iežu pietiks, lai varētu tos atcerēties dodoties arī citu Latvijas upju nobraucienos.

Noteikti vajadzētu izmantot izdevību un izstaigāt Kvēpenes pilskalnu, apskatīt dižozolu un avotus, uzkāpt Rūsiņa kalnā.

Ja iepriekš pastudēsiet ceļvežus, iespējams apskatīt arī Latvijā augstāko (30m) iezi - Līču - Laņģu klintis.

Ja tuvojoties Siguldai, par ko vēstīs iztālēm saskatāmie Turaidas pils torņi, jums vēl būs jauda kaut kur staigāt un nebūs zudusi vēlme pēc skaistā, iesakam uzkāpt Ainavu kraujā un izstaigāt Kraukļu aizu Vējupītes sānu gravā. Lai to darītu, jāpiestāj GNP apmetnes vietā "Vējupīte", kreisajā krastā 1/2 līkumu pirms Turaidas.

Lejpus Siguldas apskatei vērta ir Velnala - upes labajā krastā, 3.8km no tilta. 800m lejpus Murjāņu tilta upes kreisajā pamatkrastā atrodas Inčukalna Velnala. Ja vien ir laiks, iesakām!

 

Transports un nokļūšana maršruta galos:

Attiecībā uz autobusiem, ir noderīga šī saite.

 

Gauja (upes tehniskais apraksts)

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Valmiera, Kazu krāces slaloma trase;

Beigas: Murjāņi, tilts

Maršruta garums: 101km

Attālums pa ceļu: 70km

Upes kritums posmā: 20.4m

Brauciena ilgums: 20h (4 dienas)

Šķēršļi: Ķūķu krāces

 

Campo laivu noma piedāvā:

Carry out the route with:

(prices from 6 boats)
 Price, € 
Kanoe 2-viet. ALGONQUIN69.00
Kanoe 4-viet. CHEROKEE94.00
Kanoe 2+1 viet. RANGER-1677.00

 

Maršruta cenā iekļauts: Maršruta shēma (karte). Laivu, airu un glābšanas vestu noma, to nogāde maršruta sākumpunktā un pieņemšana beigās;

 

Citi maršrutā pieejamie servisi:

Trūkstošo inventāru - piemēram glābšanas vestes maziem bērniem, teltis, guļammaisus, sauso mantu maisus, prīmusus, ugunskura katliņus un daudzas citas lietas iespējams iznomāt atsevišķi. Skat. nomas inventāra sarakstu.

 


Campo > Routes

Site supported by: Select Solutions