Routes
Forum
Rentals
Store
Contacts
Club
   
Register Login
Why register??
 
 

ROUTES

 

 

Valmiera - Sigulda

Sezona: pavasaris, vasara, rudens

 

Sarežģītība: Šis ir bezkategorijas jeb t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts. Maršrutā nav tehniski sarežģītu posmu un tas ir veicams ar visiem pieejamiem peldlīdzekļu veidiem - kanoe, smailēm, katamarāniem un piepūšamajām laivām.

 

Skaists 3 dienu maršruts, kurš netradicionāli beidzas nevis Siguldā, bet Līgatnē. Domāts tiem, kam līdz Siguldai var nepietikt spēka.

Upes plūdums ir lēns un vienmērīgs. Nedaudz straujāka Gauja kļūst tuvojoties Cēsīm - Jāņa krācēs un pie Raiskuma atvara, bet tuvojoties Līgatnei straumes ātrums jūtami pieaug, sasniedzot savu kulmināciju Ķūķu krācēs. Krāces - tas gan ir skaļi teikts, bet šeit ir čalojošs ūdentiņš, kurā upe sit dažu labu baltu vilnīti un akmeņiem ir jābrauc garām :)

Foto: Spriņģu iezis

 

Maršrutā jāņem vērā sociālais elements... nakšņojot nometnēs Liepa, Rauna un Jāņarāmis, jūs var apciemot garnadži. Turklāt, jo skaļāki jūs būsiet vakarā, jo labāks miegs naktī! Ne viens vien tūrists šeit atvadījies no mugursomas vai pat laivas, tāpēc esiet modri.

 

Apskates objekti maršrutā ir Liepas jeb Baltais iezis, Grīviņu iezis (1km no Gaujas), Sietiņiezis, Kazu iezis, Ērgļu klintis, Briedīšu iezis, Ķūķu klintis, Spriņģu iezis, Katrīnas iezis un Gūdu klintis (par mazākiem nerunājot). Iežu pietiks, lai varētu tos atcerēties dodoties arī citu Latvijas upju nobraucienos.

Noteikti vajadzētu izmantot izdevību un izstaigāt Kvēpenes pilskalnu, apskatīt dižozolu un avotus, uzkāpt Rūsiņa kalnā.

Ja iepriekš pastudēsiet ceļvežus, iespējams apskatīt arī Latvijā augstāko (30m) iezi - Līču - Laņģu klintis.

Ja tuvojoties Siguldai, par ko vēstīs iztālēm saskatāmie Turaidas pils torņi, jums vēl būs jauda kaut kur staigāt un nebūs zudusi vēlme pēc skaistā, iesakam uzkāpt Ainavu kraujā un izstaigāt Kraukļu aizu Vējupītes sānu gravā. Lai to darītu, jāpiestāj GNP apmetnes vietā "Vējupīte", kreisajā krastā 1/2 līkumu pirms Turaidas.

Pēc tam vēl 300m un esat galā!

Foto: Straujtece Siguldā zem tilta.

Tas gan jau ir 1km pēc maršruta beigu punkta. Ja bauksiet līdz tiltam, laivas būs augstu jānes (pašiem). Ja brauksiet vēl zemāk, izkāpšana būs dubļaini smilšainā krastā, turklāt, maksas vietā iepretim slalomkalnam.

 

Transports un nokļūšana maršruta galos:

Tikšana uz Valmieru ir vienkārša, tikšana prom no Siguldas - vēl vienkāršāka (tur iet vilciens, līdz stacijai 3km).

Attiecībā uz autobusiem, ir noderīga šī saite.

 

Gauja (upes tehniskais apraksts)

Foto: Ķūķu iezis

 

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Valmiera, Kazu krāces slaloma trase;

Beigas: "Dainas", Turaidas pakājē iepretim bij. viesnīcai "Senleja";

Maršruta garums: 82km

Attālums pa ceļu: 60km

Upes kritums posmā: 16.9m

Brauciena ilgums: 17h (3 dienas)

Šķēršļi: Ķūķu krāces

 

Campo laivu noma piedāvā:

Carry out the route with:

(prices from 6 boats)
 Price, € 
Kanoe 2+1 viet. RANGER-1663.00
Kanoe 4-viet. CHEROKEE75.00
Kanoe 2-viet. ALGONQUIN56.00

 

Maršruta cenā iekļauts: Maršruta shēma (karte). Laivu, airu un glābšanas vestu noma, to nogāde maršruta sākumpunktā un pieņemšana beigās;

 

Citi maršrutā pieejamie servisi:

Trūkstošo inventāru - piemēram glābšanas vestes maziem bērniem, teltis, guļammaisus, sauso mantu maisus, prīmusus, ugunskura katliņus un daudzas citas lietas iespējams iznomāt atsevišķi. Skat. nomas inventāra sarakstu.

 


Campo > Routes

Site supported by: Select Solutions