Routes
Forum
Rentals
Store
Contacts
Club
   
Register Login
Why register??
 
 

ROUTES

 

 

Šķirstiņi - Svētciems

Sezona: pavasaris, vasara, rudens

 

Sarežģītība: Šis ir bezkategorijas jeb t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts, tomēr pavasara ūdenī nav piemērots iesācējiem. Varat mēģināt piepūšamajā laivā. Ar kanoe vispirms vajadzētu pamēģināt citur.

 

Divu dienu maršruts gandrīz visā Svētupes garumā un ietver retāk braukto posmu pirms Pāles. Posms ir gana interesants, taču koku sagāzumu tajā ir daudz vairāk kā standarta maršrutos lejpus Pāles. Ja grūtības nebaida, šis būs īstais maršruts, pārējie 2 dienām būs pa īsu (braucot ar kanoe).

Ūdens pietiekamā daudzumā šajā upītē ir tikai pavasaros, rudeņos un pēc ilgām vasaras lietavām. To vajadzētu izvērtēt pirms došanās maršrutā.

Maršruts ir skaists. Ja jums patīk Brasla, patiks arī Svētupe. Tajā daudz smilšakmens atsegumu (t.s. Kuiķules atsegumi jeb Drūmās klintis), ir alas. Lielākās no tām - Lībiešu upuralas.

Foto: Svētupe pret Lībiešu upuralām rudenī.

 

Maršruta nobeigumam ir 3 varianti: Svētciems (šis maršruts), ieteka jūrā (ja atliek laika) un jau savlaicīgi aizbraucot pa Jaunupi uz Salacu - Salacgrīvā.

Foto: Svētupe starp Jaunupi un Svētciemu

 

Transports un nokļūšana maršruta galos:

Informācija par autobusu grafikiem šajā lapā.

 

Svētupe (upes tehniskais apraksts)

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Šķirstiņu tilts

Beigas: Gājēju tilts Svētciemā

Maršruta garums: 43km

Attālums pa ceļu: 46km

Upes kritums posmā: 43.2m

Brauciena ilgums: 9-10h (2 dienas)

Šķēršļi: koku sagāzumi, elektriskie gani upē... (lejpus Jaunupes kanāla), zemessargs ar vilku suni mājās "Svētupes" (nejaukt ar viesu namu "Svētupes" pie Lībiešu upuralām).

 

Campo laivu noma piedāvā:

Carry out the route with:

(prices from 6 boats)
 Price, € 
Kanoe 3-viet. EXPLORER51.00
Smailīte 2-viet. VISTA49.00

 

Maršruta cenā iekļauts: Maršruta shēma (karte). Laivu, airu un glābšanas vestu noma, to nogāde maršruta sākumpunktā un pieņemšana beigās;

 

Citi maršrutā pieejamie servisi:

Trūkstošo inventāru - piemēram glābsanas vestes maziem bērniem, teltis, guļammaisus, sauso mantu maisus, prīmusus, ugunskura katliņus un daudzas citas lietas iespējams iznomāt atsevišķi. Skat. nomas inventāra sarakstu.

 


Campo > Routes

Site supported by: Select Solutions