Routes
Forum
Rentals
Store
Contacts
Club
   
Register Login
Why register??
 
 

MARŠRUTI

 

 

Māras kambari

Tautas teika:
Lielrendas pagastā pie Abavas atrodas tā sauktie Maras kambari. Tā ir dziļa ala ar vairākiem nodalījumiem. Kāda veca, sirma Lielrendas pagasta iedzīvotāja pastāstīja šo teiku, kā tā dabujusi savu tagadējo nosaukumu.


Senos laikos šinī alā esot dzīvojusi kāda vientule. Viņai bijis pašai savs ganāms pulks. Ļaudis baidījušies viņai tuvoties, jo esot turējuši par burvi. Naktīs iedzīvotāji esot dzirdējuši tur arvien tādu kā rūkoņu un šņākoņu. Tad tur esot sapulcējušies visi burvji, jodi un raganas un sarīkojuši dzīres. Viņi visi tur tik ilgi līksmojušies, kamēr dziedājis pirmais gailis. No rīta atkal vientule ganījusi savus lopus un strādājusi kādu rokdarbu. Tā kādu nakti pārsteidzis visus šos dzīrniekus liels pērkona negaiss. Viesi steigušies prom, bet vientule paslēpusies savā alā. Pērkons nospēris visus viņas lopus. No tā laika vientule vairs nav rādījusies pasaulei, tikai Māras rītos, pirms saules lēkta Abavas malā pie šiem kambariem esot bijusi dzirdama velēšanas. Ļaudis stāsta, ka šai vientulei esot bijis vārds Māra, un pēc šī pērkona negaisa viņa tikai savā vārdadienas rītā nākot mazgāt veļu. Pat tagad vēl daži iedzīvotāji apgalvo, ka klusā un jaukā Māras dienas rītā esot dzirdama velēšanās pie Māras kambariem.

 

Tautas teika:
Pusceļā starp Sabili un Rendu atrodas Māras kambari. Agrāk Māras kambaru kalnā bijusi pils. Pilī dzīvojušas Māras, svētās meitas, kuras vakaros nākušas ārā dziedāt. Pils nogrimusi. Tur palikusi dziļa grava, kuru katru rītu nezināma būtne tīru noslaucījusi. Gan cilvēki izvaktējušies, bet velti, - neviens nekā nav redzējis. Vienreiz aizā iespēris pērkons, no aizas atdalījušās alas, kuras vēl tagad sauc par Māras kambariem.

 


Campo > Maršruti > Kurzeme > Māras kambari

Site supported by: Select Solutions