Routes
Forum
Rentals
Store
Contacts
Club
   
Register Login
Why register??
 
 

MARŠRUTI

 

 

 
Limšēni - Vecsalaca

Parādīt maršruta sarežģītību

Sezona: pavasaris, vasara, rudens

 

Sarežģītība: Šis ir bezkategorijas jeb t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts. Maršrutā nav tehniski sarežģītu posmu un tas ir veicams ar visiem pieejamiem peldlīdzekļu veidiem - kanoe, smailēm, katamarāniem un piepūšamajām laivām.

 

Garais Salacas lejteces maršruts 2 dienu garumā. Gandrīz klasika. Sarežģītāks nekā augšteces gabals. Kaut arī maršruta sākumā straumes tikat kā nav (ja neskaita Vīķu dzirnavu aizsprosta paliekas), sākot no Mērniekiem ir ko trūkties, īpaši, ja ūdens ir pietiekoši. Ja nav, tad protams tāda akmeņu šļūkšana vien ir. Šī iemesla dēļ lejteces maršrutiem pieejamas tikai 2-vietīgās polietilēna laivas.

Foto: Salaca pie Staiceles

 

Ja vēlaties ceļot pa Salacu un zināt kā sauc visus iežus, alas un akmeņus, tad noteikti jāiegādājas I.Lukša un V.Avotiņa grāmatu "No Burtniekiem līdz jūrai" šī izdevuma biezajā variantā (plānajā ir tikai kartes). Ja tas nav pašmērķis, jums pietiks ar upes tehniskajā aprakstā minētajiem orientieriem - izdrukājiet, ņemat līdzi, sekojiet tiem un zināsiet kur esat un ko skatāt.

Foto: Sarkanās klintis

 

Apmetnes vietas šajā maršruta daļā ir biežākas, labāk iekārtotas un arī labāk apdzīvotas... un to, kur tūristi nakšņo, vietējie garnadži labi zina. Ņemiet vērā!

 

* Maršruta beigas ir Vecsalacā, bet par precīzu vietu pastāv varianti. Ja brauksiet līdz tiltam (attēlā pa labi), laivas būs augstu jāstiepj. Un tilts ir tilts. Labāki varianti ir:

1) sarunāt ar saimniekiem pie bijušās Zivju inspekcijas mājas lejpus Vecsalacas parka (balta 2-stāvu ķieģeļu ēka labajā krastā vietā, kur upē ir daudz mazas saliņas. Tas ir 400m pirms tilta, var piebraukt caur parku, bet zeme privāta - viss atkarīgs no prasmes sarunāt.

2) tieši pirms tilta labajā krastā mājas un kempinga vieta - atkal privata zeme un jāprasa atļauja.

 

Transports un nokļūšana maršruta galos:

Nav problēmu ar autobusu satiksmi. Precīzāka informācija par autobusu grafikiem skat. šajā lapā.

 

 

Salaca (upes tehniskais apraksts)

Foto: Mēnieku d. 2004.g. pavasarī

Foto: Vecsalacas tilts

 

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Virši, Limšēnu stāvkrasts, piebraukšana pa upes labo krastu no Vīķu tilta puses (3km);

Beigas: Vecsalaca, tilts*

Maršruta garums: 51km

Attālums pa ceļu: 44km

Upes kritums posmā: 32.9m

Brauciena ilgums: 11h (2 dienas)

Šķēršļi: Staiceles papīrfabrikas aizsprosts, bijušo Mērnieku dzirnavu aizsprosta paliekas;

 

Campo laivu noma piedāvā:

 

Laivas | cenas | izvēle

 

Maršruta cenā iekļauts: Maršruta shēma (karte). Laivu, airu un glābšanas vestu noma, to nogāde maršruta sākumpunktā un pieņemšana beigās;

 

Citi maršrutā pieejamie servisi:

Trūkstošo inventāru - piemēram glābsanas vestes maziem bērniem, teltis, guļammaisus, sauso mantu maisus, prīmusus, ugunskura katliņus un daudzas citas lietas iespējams iznomāt atsevišķi. Skat. nomas inventāra sarakstu.

 

Citi Salacas maršruti

 

 

Campo klubs

Gribas laivot? Nav ar ko? Trūkst inventārs vai kompānija? Varam līdzēt abejādi! Skatiet mūsu inventāra vai pasākumu sadaļu un atrodiet sev piemērotāko verķi vai izaicinošāko pasākumu. Kluba diskusiju sadaļā atradīsiet domu-biedru viedokļus un, iespējams, arī kompāniju. Lai Jums izdodas brīvdienas!


Campo > Maršruti > Salaca: Limšēni - Vecsalaca

Site supported by: Select Solutions