Routes
Forum
Rentals
Store
Contacts
Club
   
Register Login
Why register??
 
 

MARŠRUTI

 

 

 
Vecate - Limšēni

Parādīt maršruta sarežģītību

Sezona: pavasaris, vasara, rudens

 

Sarežģītība: Šis ir bezkategorijas jeb t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts. Maršrutā nav tehniski sarežģītu posmu un tas ir veicams ar visiem pieejamiem peldlīdzekļu veidiem - kanoe, smailēm, katamarāniem un piepūšamajām laivām.

 

2 dienu maršruts, kuru izvēloties šajā upes posmā sanāk sakarīgāk izplānot nometnes vietas (ja salīdzina ar Mazsalaca - Staicele gabalu). Arī auto ērtāk atstāt maršruta beigu vietā - Campo atbalsta punktā Viršos (Limšēnu krastā). Tad brauciens beidzas pie saviem auto un nekādu kreņķu. Citādi apmēram tas pats.

Maršruts ir viegls un piemērots ģimeņu atpūtai. Daudz skaistu skatu vietu, pastaigu vietu un no upes skatāmu objektu.

Pati upe ir lēna, savā lielākajā maršruta daļā ar ļoti nelielu straumi.

Ja vēlaties ceļot pa Salacu un zināt kā sauc visus iežus, alas un akmeņus, tad noteikti jāiegādājas I.Lukša un V.Avotiņa grāmatu "No Burtniekiem līdz jūrai" šī izdevuma biezajā variantā. Ja tas nav pašmērķis, jums pietiks ar upes tehniskajā aprakstā minētajiem orientieriem - izdrukājiet, ņemat līdzi, sekojiet tam un zināsiet kur esat un ko skatāt.

 

Transports un nokļūšana maršruta galos:

Uz abiem maršruta galiem ir normāla sabiedriskā transporta satiksme. Nokļūšana Vecatē ir ar autobusu Valmiera - Rūjiena, rīta pusē tam pieskaņots arī reiss Rīga - Valmiera.

Aizbraukšana no Staiceles vakarpusē ar autobusu līdz Ainažiem (Cēsis - Valmiera - Ainaži, vai Rīga - Limbaži - Ainaži) un no Ainažiem uz Rīgu (tur reisu pietiek). Ja paredzēts makšņot maršruta sākumā vai beigās, transportu iespējams pārspēlēt uz attiecīgo otru dienas galu.

Precīzāka informācija par autobusu grafikiem šajā lapā.

 

 

Salaca (upes tehniskais apraksts)

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Mazsalaca

Beigas: Staicele, pirms aizsprosts

Maršruta garums: 40km

Attālums pa ceļu: 34km

Upes kritums posmā: 5.6m

Brauciena ilgums: 9h (2 dienas)

Šķēršļi: nav manīti

 

Campo laivu noma piedāvā:

 

Laivas | cenas | izvēle

 

Maršruta cenā iekļauts: Maršruta shēma (karte). Laivu, airu un glābšanas vestu noma, to nogāde maršruta sākumpunktā un pieņemšana beigās;

 

Citi maršrutā pieejamie servisi:

Auto stāvvieta un telts vietas Grezo kempingā (Mazsalacā), tas pats Viršos pie Vīķiem.

Trūkstošo inventāru - piemēram glābsanas vestes maziem bērniem, teltis, guļammaisus, sauso mantu maisus, prīmusus, ugunskura katliņus un daudzas citas lietas iespējams iznomāt atsevišķi. Skat. nomas inventāra sarakstu.

 

Citi Salacas maršruti

 

 

Campo klubs

Gribas laivot? Nav ar ko? Trūkst inventārs vai kompānija? Varam līdzēt abejādi! Skatiet mūsu inventāra vai pasākumu sadaļu un atrodiet sev piemērotāko verķi vai izaicinošāko pasākumu. Kluba diskusiju sadaļā atradīsiet domu-biedru viedokļus un, iespējams, arī kompāniju. Lai Jums izdodas brīvdienas!


Campo > Maršruti > Salaca: Vecate - Limšēni

Site supported by: Select Solutions