Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

MARŠRUTI

 

 

Kandava - Renda

Sezona: pavasaris, vasara, rudens

 

Sarežģītība: Šis ir t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts. Maršrutā nav tehniski sarežģītu posmu un tas ir veicams ar visiem peldlīdzekļu veidiem - kanoe, smailēm, kajakiem un piepūšamajām laivām.

 

Divu dienu maršruts pa Kurzemes Šveici. Piemērots nedēļas nogalei. Maršrutu iespējams braukt visu sezonu. Mazūdens periodos posmā līdz Velnakmenim un Velnakmens braslā iespējamas seklas un vietas, bet siltā laikā tas nerada problēmas.

Sīkāk par maršrurā skatāmo līdz Rumbai skat. maršrutu aprakstā: Kandava - Abavas rumba

 

Divus kilometrus lejpus Rumbas no labā krasta pietek mazupīte Virbupe (arī Kārona, Jāšupe, Svente). Uz tās netālu no ietekas var apskatīt 1909.gadā būvēto Sventes dzirnavu drupas. Pārsimt metru iepriekš, Abavas labajā krastā ir bijušās dzirnavnieka mājas "Sventes" - tagad atjaunotas. Iepretim šīm mājām pār Abavu 1948.gadā ierīkots trosu pārcēlājs, saukts arī par Sabiles gaisa tramvaju. Asāku izjūtu cienītājiem šeit iespējams par simbolisku samaksu šķērsot upi iekaroties pārcēlāja trīša siksnās. Tepat arī labiekārtota nometnes vieta.

Un tad jau līdz maršruta beigām atlicis pavisam nedaudz. Izkāpšanas vieta ērtāka lejpus tilta - labajā vai kreisajā krastā pie Valgales upītes ietekas. Uz Veģu ūdenskritumu labāk doties kājām.

 

Veģupītes ūdenskritums (1.7m) atrodas 650m no Veģupītes ietekas, tādēļ to ērtāk sasniegt no ceļa puses, izkāpjot pie Veģu tilta un aizejot līdz Kuldīgas šosejai 600m un pa to 600m Rendas virzienā līdz vietai, kur zem uzbēruma pa trubām tek Veģupīte. Turpat uzbēruma pakājē tas ūdenskritums ir. Neliels tests - pamēģiniet nobildēt u/k tā, lai neredzētu trubas...

 

Transports un nokļūšana maršruta galos:

Šis maršruts aptver Abavas "civilzēto" daļu - gandrīz visu laiku paralēli upei, pāris kilometru attālumā iet Kuldīgas šoseja - ir iespējams maršrutam gan piekļūt, gan aizkļūt no tā arī marsruta vidusdaļā rodoties neparedzētiem apstākļiem. Nokļūšanai var izmantot autobusu satiksmi, tā šeit ir pietiekami regulāra un blīva. Sīkāk skat. 1188.

Foto: skats uz Čužu purvu

 

Abava (upes tehniskais apraksts)

 

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Renda, tilts

Beigas: Renda, tilts;

Maršruta garums: 40km

Attālums pa ceļu: 39km

Upes kritums posmā: 14m

Brauciena ilgums: 11h (2 dienas)

Šķēršļi: Vasarā - sēres. Velnakmens brasls un krāce zem tā ir akmeņaina un vasarā sekla. Abavas rumba (jāapnes!), Kaķu rumba.

 

Campo laivu noma piedāvā:

 

 

Maršruta cenā iekļauts: Maršruta shēma (karte). Laivu, airu un glābšanas vestu noma, to nogāde maršruta sākumpunktā un pieņemšana beigās;

 

Pasūtījumus iespējams veikt arī mazākam laivu skaitam kā norādīts pie cenas. Transporta piemaksa Jūsu pirkuma grozam tiks aprēķināta automātiski.

 

Pieejams maršruta ceļvedis "Laivā pa Abavu". Meklēt Campo vai Jāņa sētas karšu bodē. Cena Ls 2.-

 

Trūkstošo inventāru - piemēram glābšanas vestes maziem bērniem, teltis, guļammaisus, sauso mantu maisus, ugunskura katliņus un daudzas citas lietas iespējams iznomāt atsevišķi. Skat. nomas inventāra sarakstu.

 


Campo > Maršruti

Lapu uztur: Inno.web