Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Dubna: Sīveris - Višķi

Upes tips: Upe piemērota maniakālā tipa nobraucieniem visu sezonu, visos ūdens līmeņos;

Ieteicamās laivas: polietilēna kanoe;

Ieteicamais prasmju līmenis:

 

Daudz to Dubnu daudzināja, nu to, hm..., ieraudzīju! Maza skaista upīte ar dzidru, tīru ūdeni, mainīgiem krastiem un dažāda rakstura gultni. Ir daudz un skaistas nometnes vietas, kaut arī krasti kopumā ir raksturojami kā aizauguši. Tātad, ja runājam par vidi šajā maršrutā, tad tā ir visnotaļ jauka un patīkama.

Bet, braukšana? Murgs. Tie koki... viens aizsprosts uz katriem 200m (vidēji).

Braukt, protams, var jebko un šis nav trakākais no iespējamiem maršrutiem, taču, pavisam noteikti, iekļaujams "mainac" kategorijā. Vismaz posmā no Cārmina līdz Aksenovas ezeram, līdz kuram vienā dienā tikt ir tiešām pagrūti pat ar kanoe. Nostāsti vēsta, ka pūšļotājiem ap šo vietu pacietība izbeidzas un tas notiek apmēram otrās dienas pēcpusdienā.

 

Ko darīt, ja esat nonācis šajā ezerā un vakars nāk virsū? Droši meklējat to meldru puduri, kurā pazūd Dubna un brauciet tālāk! Aksenovas ezers, neskatoties uz civilizāciju savos kastos, ir tūristiem nedraudzīgs. Salas ir mitras vai noaugušas gariem slorbenājiem, bez malkas un ar redzamām zibens nedarbu pazīmēm. Pašā ezerā pilns ar dēlēm... Labāk tālāk!

Aiz ezera Dubna uz brīdi izmainas - krasti iztīrīti, gultnē akmeņi sakārtoti, šķiet ir notikuši priekšdarbi kāda HES celtniecībai taču nav pabeigti un ūdens jautri tek. Brīdī, kad pabraucam garām iespējamā vaininieka - veco dzirnavu paliekām, šie jaukumi beidzas un koku kritumi turpinās. Un tā līdz pašām beigām.

 

Maršruta pēdējo trešdaļu ir "uzlabojuši" MAZIE HESi. Tikai pirmo no četriem varētu nosaukt par mazo, bet lielākajam, aiz 12m augstā dambja, ūdenskrātuve stiepjas vairāku kilometru garumā. Grūti teikt, vai tas iepriecina vai sarūgtina. No vienas puses upe ir sacūkāta un apnesieni ir nepatīkami. No otras - šī upe vienalga nav normāli braucama... HESu ezeri maršrutā ir vienīgā vieta, kur var normāli airēt. Tiesa, ne jau šos ezerus airēt mēs braucam!

No pēdējā HES līdz Višķu ezeram ir 2km. Ja brauksiet šo posmu pēcpusdienā, tad trāpīsiet uz HESa ūdeni (slūžas taisa vaļā ap 13-14). Un, ja turbīnas strādā, šie pēdējie 2km garlaicīgi neliksies. Upei ir labs kritums un mākslīgā caurplūde dažas stundas dienā 3 reizes pārsniedz dabīgo. Turi kanti!

 

Maršrutu beidz Luknas ezerā pie caurtekas uz Višķu ezeru. Iespējami arī citi varianti, tai skaitā turpināt maršrutu tālāk līdz Līvāniem.

 

Apskates objekti maršrutā: Skatieties kur braucat!
No upes tāds sabridies jūs tāpat nekur neliksieties. Pieņemiet par normu, ka šajā maršrutā vairāk skatīsies un priecāsies par jums... Ja maršruta beigās vēl ir "iekāriens" uz kultūru, tad pašķirstiet citu Latgales maršrutu anotācijas ar tajās rodamo apskates objektu uzskaitījumu.
 
Transports un nokļūšana maršruta galos:
Bez personīgā transporta šeit nav ko darīt. Labs risinājums ir braukt ar diviem auto, katru atstājot savā maršruta galā.

 

 

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Jebkura vieta, kur var piebraukt. Iespējamie varianti:

  • Siveris, Klagaču atpūtas vieta (+6km);
  • Siveris, Braslavas pilskalns (Dubnas izteka
  • Aulejas - Kombuļu ceļa tilts pār Dubnu (-4km)
  • Cārmina ez. ziemeļu gals (-4.5km);

 

Beigas: Caurteka starp Višķu un Luknas ezeriem.

Maršruta garums: 47 km

Upes kritums posmā: XXm

 

Brauciena ilgums (kanoe): 16h, neskaitot radiālos pārgājienus, pusdienas un tml. Šis ir trīs dienu maršruts.

 

Šķēršļi: Krituši koki virs un zem ūdens, sabrukuši un nesabrukuši aizsprosti un HESi. Mazūdens.

 

Attālums pa krastu:

- (Braslavas pilsk.) 43 km,

 

Maršruta piedāvājumā iekļauts:

Nekas nav iekļauts... šajā maršrutā tikai trakais plāno komerctūrisma pārgājienus!

Ja ir vēlēšanās braukt šo upi arī pēc šīs anotācijas izlasīšanas, tad par iespējamo Campo palīdzību jāvienojas individuāli.

Maršrutam ir piemērotas nesalaužamās "Algonquin" polietilēna kanoe - lai nebankrotētu, transports būs jāorganizē pašiem.

Kas neriskē, tas nevinnē...

 


Campo > Maršruti

Lapu uztur: Inno.web