Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

MARŠRUTI

 

 

Rindas ciems - Lielirbe

Sezona: pavasaris, vasara, rudens

Sarežģītība: Šis ir t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts. Maršrutā nav tehniski sarežģītu posmu un tas ir veicams ar visiem peldlīdzekļu veidiem - kanoe, smailēm, kajakiem un piepūšamajām laivām.

 

Foto: Irbes kāpas pie Miķeļtorņa

 

Lielisks 2 dienu maršruts grūti aizsniedzamu maršrutu mīļotājiem. Tas ietver sevī Rindas upes straujāko posmu un Irbes upi, kas visu savu ceļu līdz jūrai līkumo starp smilšu kāpām.

 

Ja laimējas netrāpīt odu sezonā, maršruts garantē maksimumu pozitīvo emociju. Ja nu gadās savādāk, tad jūs glābs tikai inventārs, ķīmija un stabila nervu sistēma. Bet, ja tas nelīdz, tad atliek sevi mierināt ar domu, ka maršruts ir īss un airēt enerģiskāk - uz upes to mošķu ir mazāk.
Labu nometnes vietu maršrutā pietiek, bet tās mēdz būt blīvi apdzīvotas, īpaši nedēļas nogalēs.
Ar zivīm upē pašvaki, kaut arī dažs sakās izmānījis no upes pat foreles.


Pie ietekas jūrā Irbes upe veido 2km garu smilšu strēli, kas ir viena no skaistākajām vietām maršrutā, turklāt, šeit vējā nav odu un mošku! Uzturieties šeit tikai pāris stundas un stress, kuru radījušas šis dieva "neradības" nomainīsies ar patiesu svētlaimi... Diemžēl ar auto šeit piebraukt ir apgrūtinoši un, no vides saudzēšanas viedokļa, nevēlami, tāpēc maršruta pabeigšanai jāatgriežas pie kājnieku tilta, braucot 3km pret straumi, kas šeit nav liela un aizņems ne vairāk kā 40min, ja būsiet aizbraukuši līdz pašai iztekai.

 

Ja maršruts ar šādu, pagarinātu "asti" jums šķiet par garu, apsveriet vai jums nebūs piemērotāks saīsinātais maršruts "Lažu tilts - jūra". Bet tad neaizbraukt līdz jūrai ir patiess grēks.

 

Atpūtu var noslēgt ar pirtiņu "Resnie putni" Jaunjoku apmetnē.

 

Irbes upes kreisais krasts no Lielirbes tilta līdz ietekai ir Ovīšu dabas lieguma teritorija. Nerunājot ar iebraukšanu, arī pastaigas, stingri ņemot, šeit atļautas tikai pa liedagu.

 

Apskates objekti maršrutā ir Angermindes pilsdrupas, Irbenes radiolokators un Miķeļbāka (augstākā Baltijā - 62m). Dabas zinātāji šeit atradīs arī daudz citu interesantu vietu.

 

Transports un nokļūšana maršruta galos: Satiksmes nav kā tādas! Principā uz Rindu iespējams tikt ar vietējās satiksmes autobusu, bet maršruta beigās jūs esat likteņa varā, ja vien neesat ar savu transportu.
 

Irbe (upes tehniskais apraksts)

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Rindas ciems

Beigas: Irbes kempings, kājnieku tilts pār Irbes upi lejpus Lielirbes tilta 2,5km pirms jūras;

Maršruta garums: 38km (+5km, ja braucat līdz jūrai un atpakaļ līdz izkāpšanas vietai)

Attālums pa ceļu: 27km

Attālums no Rīgas: 185-198km

Upes kritums posmā: 9.8m

Brauciena ilgums: 8-9h (2 dienas)

Šķēršļi: pretvējš pirms jūras vējainā laikā

 

Campo laivu noma piedāvā:

 

Šo maršrutu veikt ar:

 Cena, € 
Kanoe 4-viet. CHEROKEE46.00
Kanoe 3-v.(2+2 bērni) LOXIA43.00
Kanoe 2+1 viet. RANGER-1642.00
(cenas no 6 laivām)

 

Laivu daudzumu ievada pēc to pievienošanas pasūtījuma grozam. Ja grozā būs mazāk par 6 laivām, cenas korekcija aprēķināsies automātiski.

 

Maršruta cenā iekļauts: Laivu, airu un glābšanas vestu noma, to nogāde maršruta sākumpunktā un pieņemšana beigās;

 

Maršrutu apkalpo Campo nomas atbalsta punkts Lielirbē.

 

Citi maršrutā pieejamie servisi:

Stāvvieta uz brauciena laiku jūsu automašīnai 1.5 EUR dienā. Pirtiņa (par rezervēšanu zvaniet nomas līguma kontaktpersonai).

 

Trūkstošo inventāru - piemēram, glābšanas vestes maziem bērniem, sauso mantu maisus, ugunskura katliņus un daudzas citas lietas iespējams iznomāt atsevišķi. Skat. nomas inventāra sarakstu.

 


Campo > Maršruti

Lapu uztur: Inno.web