Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Tartaks

Upes tips: Upe piemērota atpūtas tipa, kas robežojas ar maniakālā tipa nobraucieniem visu sezonu, visos ūdens līmeņos;

Ieteicamās laivas: polietilēna kanoe;

Ieteicamais prasmju līmenis:

 

Maršrutu var sākt pie iztekas no Rušonezera vietā, kur slejas pirmais mazā HES aizsprosts. Taču šo variantu iesakam tikai pieredzējušiem braucējiem. Pirmie līkumi ir ļoti jautri - asi līkumi tajos mijas ar zemām laipām, zem kurām draudīgi rēgojas naglu gali... laika manevriem šeit ir ļoti maz un tiem jābūt precīziem. Ja nav pārliecības par varēšanu, labāk nemēģināt.

Nedaudz lejāk, Jaunaglonas centrā ir tilts un brauciens no šīs vietas norisināsies nedaudz mierīgākā gaisotnē. Arī piebraukšana un laivu nolaišana ūdenī šeit ir vienkāršaka.

Tālāk tik jābrauc un jātur acis vaļā. Ezeri un mierīgi posmi (kā attēlā) mijas ar straujākiem un pēdējie nereti ir ļoti sekli, īpaši mazūdens vasarās.

Nevajadzētu kautrēties kāpt laukā no laivas, ja reiz skaidri redzams, ka ūdens apakšā nepietiek. Starp citu, šajā upē tas ir arī labs paņēmiens, lai izvairītos no šķēršļiem, kuru veikšanai pietrūcis tehniskās varēšanas!

Neprognozējams ir līmenis Cirišu ūdenskrātuvē. HES rekonstrukcijas laikā (2002.g.) pirms tās upē ir laba krācīte (kokiem aizgāzta), taču pie paša aizsprosta laivas jāvelk augšā 10m pa ērkšķiem un slorbenājiem noaugušu aizsprosta valni. Nav sakarīga vieta! Iespējams, lielāks uzpludinājums nozīmēs cita veida piedzīvojumus.

Sportiski interesantākais posms sākas pēc Pakaļņa ezera, taču arī šeit ir neskaitāmi koku sanesumi, kuru apbraukšanas iespējas ir ierobežotas. Pavasaros, kad ūdens ir daudz vairāk (spriežot pēc krastiem, līdz pat metram augstāk) kritušie koki varētu kļūt arī bīstami - augstais un dziļais ūdens pavasaros ierobežo bradāšanas iespējas, tāpēc šo sezonu Tartaka braukšanai mēs neiesakām.

Posmā lejpus Pakaļņa ir daudz pussabrukušu dzirnavu aizsprostu. Precīzi nepateiksim cik, jo apnika skaitīt, taču mierīgo pārvietošanos laivā tie atsvaidzina pavisam noteikti.

Maršrutu beidz Luknas ezerā pie caurtekas uz Višķu ezeru. Iespējami arī citi varianti.

 

Apskates objekti maršrutā: Skatieties kur braucat!

No upes tāds sabridies jūs tāpat nekur neliksieties. Pieņemiet par normu, ka šajā maršrutā vairāk skatīsies un priecāsies par jums... Ja maršruta beigās vēl ir iekāriens uz kultūru, tad pašķirstiet citu Latgales maršrutu anotācijas ar tajās rodamo apskates objektu uzskaitījumu. Aglonai garām pabraukt nebūs iespējams.

 
Transports un nokļūšana maršruta galos:
Bez personīgā transporta šeit nav ko darīt. Labs risinājums ir braukt ar diviem auto, katru atstājot savā maršruta galā.
 

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Jaunaglona, tilts

Beigas: Luknas ez.

Maršruta garums: 30 km

Upes kritums posmā: XXm

Brauciena ilgums (kanoe): 10h, neskaitot radiālos pārgājienus, pusdienas un tml. Šis ir divu dienu maršruts. Eko-trenniņa kārtībā pilnīgi iespējams pieveikt vienā dienā.

 

Šķēršļi: Akmeņu sēres, krituši koki virs un zem ūdens, sabrukuši un nesabrukuši aizsprosti un HESi.

 

Attālums pa krastu:

- pa asfaltu (c.Aglonas st.) 33 km,

- pa zemes ceļu 21 km;

 

Maršruta piedāvājumā iekļauts:

Nekas nav iekļauts... šajā maršrutā tikai trakais plāno komerctūrisma pārgājienus!

Ja ir vēlēšanās braukt šo upi arī pēc šīs anotācijas izlasīšanas, tad par iespējamo Campo palīdzību jāvienojas individuāli.

Maršrutam ir piemērotas nesalau-žamās "Algonquin" polietilēna kanoe. Lai nebankrotētu, transports būs jāorganizē pašiem, jo tuvumā atbalsta punktu nav.

Kas neriskē, tas nevinnē...

 


Campo > Maršruti

Lapu uztur: Inno.web