Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

MARŠRUTI

 

 

Ūdens šķēršļu sarežģītības kategorijas

 

I
Tekošs ūdens. Upē maz, reti un viegli apbraucami šķēršļi. Piemērota iesācējiem.
II
Nelieli viļņi un turbulence. Salīdzinoši īsos, labi pārskatāmos upes posmos ūdenī ir šķēršļi, kuru apbraukšanai nepieciešamas manevrēšanas iemaņas. Nav piemērota iesācējiem, prasa iepriekšēju sagatavotību.
III
Vidēja izmēra viļņi, dažādas straumes formas, stipra hidraulika (ūdens spiediens) un šo šķēršļu kombinācijas pārskatāmā upes posmā. Nepieciešama pieredze un iemaņas ūdens slalomā, kā arī glābšanas tehnikas elementos.
IV
Lieli, jaudīgi viļņi, turbulence un hidraulika. Krāču garums liels, upes posmi var būt nepārskatāmi, taču ir ierobežoti. Pastāv glābšanas iespējas. Nepieciešama pieredze un slaloma iemaņas, spēja operatīvi novērtēt situāciju un precīzi manevrēt.
V
Ekstrēma turbulence, ļoti lieli viļņi, šaurs un šķēršļots braukšanas koridors (parasti vienīgais iespējamais). Garas, nepārskatāmas krāces ar ierobežotām glābšanas iespējām. Tikai ekspertiem.
VI
Bīstami dzīvībai. Visu iespēju robeža. Daži eksperti nebrauc, daži brauc ierobežotu laiku...
VII
Brauc tikai Maskavas, Pēterburgas, Novosibirskas un Irkutskas klubu komandas vai arī par naudu (citur pasaulē)... ūdenskritumi, utt.

 

Būtībā šis ir krāču un nevis pārgājienu iedalījums grūtību kategorijās. Izvērtējot pēdējos, vēl tiek ņemti vērā tādi apstākļi kā pārgājiena ilgums, attālums no apdzīvotām vietām un transporta ceļiem, komunikāciju iespējas un peldlīdzekļa tips. Šis arī ir galvenais iemesls, kura dēļ nav salīdzināmas bij. padomijas un rietumu pasaulē pieņemtās kategoriju sistēmas. Tiesa, pēdējā laikā tām ir tendence tuvināties, bet vispārējā gadījumā var diezgan droši pieņemt ka rietumu kategorija ir par 1-2 ballēm zemāka, kā pieņemts uzskatīt un rakstīt Krievijas upju aprakstos.


Latvijas apstākļos sastopami galvenokārt t.s. bezkategorijas, jeb atpūtas dienu maršruti, kuru veikšanai nav nepieciešama iepriekšēja sagatavotība, zināšanas vai speciāls inventārs. Pirmās kategorijas maršrutus no b.k. maršrutiem parasti atšķir pārgājiena ilgums vai arī, atsevišķās upēs (Salaca, Ogre, Amata, Abava, u.c.) sastopamie šķēršļi. Otrās kategorijas šķēršļi Latvijas upēs sastopami tikai pavasara sezonā vai lietus periodu laikā. Zināmākās no šīm upēm ir Ogre un Amata. Sava nelielā garuma dēļ maršruti pa šīm upēm formāli atbilst tikai pirmajai grūtību kategorijai un otrās kategorijas statusu ir iemantojuši tikai izņēmuma kārtībā, galvenokārt nacionālās pašapziņas saglabāšanas nolūkos. Starp citu, šai "otrajai kategorijai" ir vēl kāds nosacījums: maršruts ir jāveic smailītē (šobrīd tai varētu pielīdzināt arī 2-vietīgu kanoe) vai kajakā.

 

Mazo upju maniac-klasifikātors

Vai tas ūdensgabals ir priekš jums? Lūgtum pārliecināties pašiem.

 

Campo klubs

Šī ir vēsturiska Campo lapas sadaļa - sociālais tīkls, kurš šodien jau sen kā aizvietots ar "sejgrāmatu", "draugiem" u.c. vietām, kas par jūsu personu interesējas daudz vairāk kā Campo.... Attiecīgi šodien klubs netiek uzturēts un tā funkcija - nodrošināt laivotāju diasporas kontaktēšanos un pašorganizēšanos ir izbeigta līdz nākamās ieinteresētās mesijas parādīšanās brīdim! Arhīva bildes, diskusijas u.c. informācija par laikiem "kas reiz bija" meklējamas augšminētajā kluba saitē.

 

 


Campo > Maršruti > Ūdens šķēršļu iedalījums kategorijās

Lapu uztur: Inno.web