Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Tebra

Upes tips:

Upe piemērota atpūtas tipa nobraucieniem līdz zemam ūdens līmenim;

Ieteicamās laivas: kanoe, polietilēna kajaki, un mazliet apšaubāmi - pūšļi

 

Atrašanās vieta: Sakas labā satekupe (Kurzemes rietumu piekrastes baseins, ietek Pāvilostā);

Apskatītais posms sākās Apriķos.

Tur upe ir ap 8-10m plata, 0.5-1m dziļa, ar straumīti. Arī mazā līmenī ūdens nez kāpēc bija duļķains. Koku sagāzumu nav daudz, taču nav arī tā ka to nebūtu. 2011. Gada braucienā apnest nekur nenācās, taču vingrošana pa sagāzumiem bija gan kādas 5-10 reizes, bet uz 30km upes tas nav daudz.

Zemā ūdenī zināmas problēmas sagādāja mazās straumes dēļ grūti pamanāmie akmeņi un nogrimušie koki. Pāris vietās tika manīti upes gultnē iedzīti metāla stieņi.

Apm 10km pēc Apriķiem straume uz kādiem 5km pilnībā pazūd, savukārt pēc tam ir ap 2-3km garš posms ar kritumu līdz 2m/km, krastos un gultnē atsedzās dolomīti. Ir pat viena ap 20cm augsta slīpa kāplīte (ūdenskritums laikam skanētu pārāk lepni) monolītā dolomītā. Mazā ūdenī šinī posmā laivas var nākties pludināt un pašiem brist pa gultni.

Pēc tam faktiski visā atlikušajā upes posmā straumes faktiski vairs nav. Upe paliek platāka un dziļāka, bet koku sakritumi vienalga ir iespējami.

Satekot ar Durbi, sākās Saka. Tā jau ir krietni plata (ap 20-30m), straumes nav. Sakā var gadīties pa kādam zvejnieku tīklam un arī laivai/kuģītim.

Pāvilostā izkāpšanas un mašīnu atstāšanas vieta tīri normāla ir pie kroga Āķagals (labajā krastā pie iežogotās ostas teritorijas beigām). Bet ja no jūras iepūtīs, tad nāksies iespringt uz airēšanu.


Tebras pozitīvākais aspekts ir tās nošķirība un pirmatnība. Krastos praktiski nav māju, elektrolīniju utt. urbanizācijas pazīmju. Tāpēc ir pastiprināts lūgums atkritumus vest līdzi un saglabāt upi kāda tā ir.

Kopējais nobrauciena laiks no Apriķiem līdz jūrai, ar kanoe, mazā ūdenī – 3 dienas atpūtas režīmā.

 

Apskates vērtās vietas: Dzirnavu drupas Tebras vidusdaļā (iespējams ka tās tur ir, tik no upes nav redzamas. No upes ir redzams dīvaina baļku konstrukcija abos krastos).

 
-
-

 

 


Campo > Maršruti > Tebra

Lapu uztur: Inno.web