Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Valgale

Upes tips: Upe piemērota nobraucieniem un WW treniņiem augstā un vidējā palu līmenī;

Ieteicamās laivas: Kajaki, pūšļi;

 

Atrašanās vieta: Abavas kreisā krasta pieteka (ietek tūlīt zem Veģu tilta);


No Valgales ciema līdz pat pēdējam kilometram upei sportiskas intereses praktiski nav (gludais gabals sastāda apm 8-10km). Diezgan daudz koku sagāzumu (kopējais apnesumu skaits - ap 20-30; ar pūsli būtu vairāk; ar smaili praktiski nav braucama. Krastos interesantu objektu nav, tā ka šo posmu var ieteikt braukt tikai "kolekcionēšanas" nolūkos.

 

Cita lieta ir ar pēdējo posmu, kas ir ap 500m garš. Viss upes kritums koncentrējas tur (ap 10-15 m/km). Pārbraucot pār Veģu tiltu, tūlīt aiz tilta pa labi ir pļava, kurā ieved neliels sānceļš. Tur var atstāt mašīnas. Braucamais posms no turienes ir 500m attālumā, un to var atrast ejot pa šoseju 300m uz priekšu un, uzkāpjot kalnā, nogriežoties pa labi mazā lauku celiņā. Apmēram 100m pa to un tad pa labi, mežā iekšā, un pirmajā izdevīgajā vietā nolaižās pa kraisi lejā pie Valgales.

Braucamais gabals sākās ar nelielu ieskrējienu, tad nāk ap 0.5-0.6m ūdenskritums, aiz kura atbilstošā ūdenī veidojās turoša muca. Tālāk upes kritums saglabājās liels apmēram vēl 200m; pēc tam upe paliek mierīgāka. 2002. gada pavasarī nācās konstatēt ka Valgalē ir ļoti daudz kritušu koku, tā ka bez tīrīšanas tā vairs nav normāli braucama. Visnesimpātiskākie sakritumi veidojās tur, kur straujākais posms jau ir cauri, sākot ar nobrukumu no labā krasta.
Pretī augšminētajai pļavai, pie kuras varbūt ir atstātas mašīnas, ir brasls, pie kura braukšanu var beigt. Var braukt arī līdz Abavai un uzairēt pret straumi līdz tiltam.

 

Bīstamas vietas!

Sasodīti daudzie koku sakritumi ir dizgan nepatīkami un vietām arī objektīvi bīstami. Bez tam, jebkurā gadījumā, ir ieteicams izlūkot labo līkumu pēc ūdenskrituma, jo tajā parasti ir kāds koks un/vai ledus sanesums.

Valgales braukšanu var apvienot ar citām Abavas pietekām.

 

Apskates vērtās vietas: Valgales ūdenskritums, Veģupes ūdenskritums.

 

Atvara Eglīša foto

 

Veģu ūdenskritums

 

 


Campo > Maršruti > Upes > Valgale

Lapu uztur: Inno.web