Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Veģupīte

Upes tips: Upīte ir no mazo upīšu kategorijas, tādēļ braucams ūdens šajā upē parādās pēc patiesi lieliem, lieliem lietiem vai pēc apjomīgas sniega masas straujas kušanas – tātad izteikti augstu palu laikā.

 

Ieteicamās laivas: Kajaki

 

Atrašanās vieta: Abavas labā krasta pieteka Veģos;

 

Piebraukšana:

No Rīgas apmēram 120 km, Braucot pa Kuldīgas šoseju, jābrauc līdz apdzīvotai vietai Veģiem, kur šoseja šķērso upīti (upīte - trubā). Labajā pusē uzkalniņā ir Veģu bērnu pansionāts.

Pašreiz zināmais, izbrauktais un interesantākais posms ir, sākot mazliet virs Kuldīgas šosejas un apm. 300 metri pēc trubas.

Upe šajā posmā ir pašaura – 2-3 metru platumā, līkumaina un ar ļoti izteiktu kritumu.

Braukšanu var uzsākt no siltumnīcām, kuras atrodas mazliet augšpus virs trubas, kas atrodas zem Kuldīgas šosejas. Līdz trubai posms ir diezgan mierīgs, bet tā kā upe pašaura, traucē krastos augošie krūmi un vietējo novilktās drātis.

Uzreiz pēc trubas sākas straujākais posms ar mazu ūdenskritumiņu beigās. Te 11 metros augstuma starpība ir 1,7 m. Upes gultne šajā posmā ir nosēta ar laukakmeņiem.

Tālāk upe līkumaina un ar kokiem. 2007. gada janvārī bija sagāzumi, kurus bija jāapnes, tādēļ lietderīgāk ir nest no šejienes laivas atpakaļ uz augšu un nobraukt vēl kādas pāris reizes augstākminēto posmu.

 

Bīstamas vietas: Upe ir ļoti šaura, līdz ar to pašvaki ar atstraumēm pirms bīstamām vietām. Braucot, ieteicams ieturēt lielāku distanci.

Tā kā braucamais posms ir paīss, ieteicams to visu pirms braukšanas nostaigāt un apskatīt, vai nav kādi bīstami koki vai citas drazas uzradušās.

Obligāti izpētīt, vai truba ir brīvi izbraucama!!

Veģupītes braukšanu ieteicams apvienot ar citu „Kurzemes pērļu” braukšanu – Rambuli, Valgali, Īvandi, Alekšupīti utt.

 

Materiālu sagatavoja Inese Lasmane

 

Foto: Jānis Upmalis

Veģu ūdenskritums mazūdenī

 


Campo > Maršruti > Upes > Veģupīte

Lapu uztur: Inno.web