Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

MARŠRUTI

 

 

 
Dubna: Sīveris - Višķi

Parādīt maršruta sarežģītību *

Sezona: vasara, siltā laikā

 

Sarežģītība: Šis maršruts ir bezkategorijas jeb t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts, taču ir fiziski smags. Šķēršļi, kuri sastopami maršrutā nereti ir jāapnes, jānopludina vai jāpārceļ un tas prasa ne tikai spēku, bet arī iemaņas. Maršruts ieteicams vairāk pieredzējušiem tūristiem, kuri meklē retāk brauktus maršrutus un maz apdzīvotas vietas. Maršruts piemērots kanoe (polietilēna variantā) un piepūšamajām laivām.

Daudz to Dubnu daudzināja, nu to, hm..., ieraudzīju! Maza skaista upīte ar dzidru, tīru ūdeni, mainīgiem krastiem un dažāda rakstura gultni. Ir daudz un skaistas nometnes vietas, kaut arī krasti kopumā ir raksturojami kā aizauguši. Tātad, ja runājam par vidi šajā maršrutā, tad tā ir visnotaļ jauka un patīkama.

Bet, braukšana? Murgs. Tie koki... viens aizsprosts uz katriem 200m (vidēji).

Braukt, protams, var jebko un šis nav trakākais no iespējamiem maršrutiem, taču, pavisam noteikti, iekļaujams "mainac" kategorijā. Vismaz posmā no Cārmina līdz Aksenovas ezeram, līdz kuram vienā dienā tikt ir tiešām pagrūti pat ar kanoe. Nostāsti vēsta, ka pūšļotājiem ap šo vietu pacietība izbeidzas un tas notiek apmēram otrās dienas pēcpusdienā.

 

Ko darīt, ja esat nonācis šajā ezerā un vakars nāk virsū? Droši meklējat to meldru puduri, kurā pazūd Dubna un brauciet tālāk! Aksenovas ezers, neskato-ties uz civilizāciju savos kastos, ir tūristiem nedraudzīgs. Salas ir mitras vai noaugušas gariem slorbenājiem, bez malkas un ar redzamām zibens nedarbu pazīmēm. Pašā ezerā pilns ar dēlēm... Labāk tālāk!

Aiz ezera Dubna uz brīdi izmainas - krasti iztīrīti, gultnē akmeņi sakārtoti, šķiet ir notikuši priekšdarbi kāda HES celtniecībai taču nav pabeigti un ūdens jautri tek. Brīdī, kad pabraucam garām iespējamā vaininieka - veco dzirnavu paliekām, šie jaukumi beidzas un koku kritumi turpinās. Un tā līdz pašām beigām.

 

Maršruta pēdējo trešdaļu ir "uzlabojuši" MAZIE HESi. Tikai pirmo no četriem varētu nosaukt par mazo, bet lielākajam, aiz 12m augstā dambja, ūdenskrātuve stiepjas vairāku kilometru garumā. Grūti teikt, vai tas iepriecina vai sarūgtina. No vienas puses upe ir sacūkāta un apnesieni ir nepatīkami. No otras - šī upe vienalga nav normāli braucama... HESu ezeri maršrutā ir vienīgā vieta, kur var normāli airēt. Tiesa, ne jau šos ezerus airēt mēs braucam!

No pēdējā HES līdz Višķu ezeram ir 2km. Ja brauksiet šo posmu pēcpusdienā, tad trāpīsiet uz HESa ūdeni (slūžas taisa vaļā ap 13-14). Un, ja turbīnas strādā, šie pēdējie 2km garlaicīgi neliksies. Upei ir labs kritums un mākslīgā caurplūde dažas stundas dienā 3 reizes pārsniedz dabīgo. Turi kanti!

 

Maršrutu beidz Luknas ezerā pie caurtekas uz Višķu ezeru. Iespējami arī citi varianti, tai skaitā turpināt maršrutu tālāk līdz Līvāniem.

 

Apskates objekti maršrutā: Skatieties kur braucat!
No upes tāds sabridies jūs tāpat nekur neliksieties. Pieņemiet par normu, ka šajā maršrutā vairāk skatīsies un priecāsies par jums... Ja maršruta beigās vēl ir "iekāriens" uz kultūru, tad pašķirstiet citu Latgales maršrutu anotācijas ar tajās rodamo apskates objektu uzskaitījumu.
 
Transports un nokļūšana maršruta galos:
Bez personīgā transporta šeit nav ko darīt. Labs risinājums ir braukt ar diviem auto, katru atstājot savā maršruta galā.
 

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Jebkura vieta, kur var piebraukt. Iespējamie varianti:

  • Siveris, Klagaču atpūtas vieta (+6km);
  • Siveris, Braslavas pilskalns (Dubnas izteka
  • Aulejas - Kombuļu ceļa tilts pār Dubnu (-4km)
  • Cārmina ez. ziemeļu gals (-4.5km);

 

Beigas: Caurteka starp Višķu un Luknas ezeriem.

Maršruta garums: 47 km

Upes kritums posmā: XXm

 

Brauciena ilgums (kanoe): 16h, neskaitot radiālos pārgājienus, pusdienas un tml. Šis ir trīs dienu maršruts.

 

Šķēršļi: Krituši koki virs un zem ūdens, sabrukuši un nesabrukuši aizsprosti un HESi. Mazūdens.

 

Attālums pa krastu:

- (Braslavas pilsk.) 43 km,

 

Maršruta piedāvājumā iekļauts:

Nekas nav iekļauts... šajā maršrutā tikai trakais plāno komerctūrisma pārgājienus!

Ja ir vēlēšanās braukt šo upi arī pēc šīs anotācijas izlasīšanas, tad par iespējamo Campo palīdzību jāvienojas individuāli.

Maršrutam ir piemērotas nesalau-žamās "Algonquin" polietilēna kanoe un piepūšamās laivas, taču tās ir pieejamas tikai Rīgas un Kurzemes punktos - lai nebankrotētu, transports būs jāorganizē pašiem.

Kas neriskē, tas nevinnē...

 

Campo klubs

Gribas laivot? Nav ar ko? Nav kas - inventārs vai kompānija? Varam līdzēt abejādi! Skatiet mūsu inventāra vai pasākumu sadaļu un atrodiet sev piemērotāko verķi vai izaicinošāko pasākumu. Kluba diskusiju sadaļā atradīsiet domu-biedru viedokļus un, iespējams, arī kompāniju.

 

 

* Upes sarežģītības faktors ir tikai orientējoša informācija, kas izvērtējama salīdzinājumā. Skalas mērogs ir atbilstošs Latvijas upēs sastopamajiem šķēršļiem un iespējamiem maršrutiem. 100% skalas atbilst aptuveni III kategorijas maršrutam.


Campo > Maršruti > Dubna

Lapu uztur: Inno.web