Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Ārona

Upes tips: Upe piemērota nobraucieniem augstā un vidējā palu līmenī.

 

Ieteicamās laivas: Kajaki, pūšļi;

 

Atrašanās vieta: Aiviekstes labā krasta pieteka. Daugavas baseins.

 

Piebraukšana:

No Rīgas apmēram 170km, braucot pa Daugavpils šoseju. Pie Pļaviņām jānogriežas pa kreisi uz Madonu. Tālāk pa Madonas ceļu līdz Sauleskalnam. Sauleskalnā jānogriežas pa kreisi, jāizbrauc cauri apdzīvotai vietai „Iedzēni” un kādu pusotru kilometru uz priekšu jānogriež pa labi. Var arī piebraukt it kā no Madonas puses, tādējādi pirms tam sanāk šķērsot Madonas ceļa tiltu, kur varat jau ievērtēt ūdens līmeni.

 

Nobrauktais posms pa upi:

Pēc vizuālās upes apskates virs tilta, kas atrodas netālu no Bīrānu mājām, tika secināts, ka upe tek pa tādām kā pļavām un nav manāmas izteiktas straujteces vai krācītēs, tāpēc braukt sākam no tilta un braucienu beidzām pie Madonas ceļa tilta. Šis posms tika nobraukts pie vidēji zema ūdens līmeņa. Šajā posmā pa vidu ir vēl vien tilts. Kopā apm. 5km.

Kritums šajā posmā – apm. 24 m, tātad 4,8 m/km. Pašā sakumā zem tilta ir lecams aizsprosts. Ar augstumu apm. 2,5 metri. Upes platums – apm. 5-7 metri . Upe pārsvarā ir ar salīdzinoši mierīgu tecējumu, ko rada ik pa laikam sabūvētie bebru dambji. Ir arī ik pa laikam kādas mazākas vai lielākas straujtecītes.

Diezgan daudz koku un sagāzumu, bet ja vairāk papūlas, tad pie šāda pazema ūdens līmeņa var iztikt bez apnesieniem. Savdabīgi interesanti ir ik pa laikam manāmie no laukakmeņiem veidoti krastu stiprinājumi. Vēl vairāk fascinē krastu džungļos esošās svaigi celtās guļbūves mājiņas/pirtis, pie kurām tā īsti nebija manāmi kārtīgi piebraucamie ceļi.

Bīstamas vietas:

Aizsprosts. Pirms lekšanas, ieteicams pārbaudīt vai uz apakšējām plāksnēm nav kāda draza iekrājusies, uz kuras varētu pabendēt laivu.

Pie lielākā ūdens līmeņa jāuzmanās no piespiedēm pie kokiem.

Āronu varētu izmantot kā „iesildīšanas upi” pirms Bērzaunes.

Apskates vērtās vietas:

Āronas pilskalns (atrodas pie Madonas šosejas tilta pār Āronu), Gaiziņkalns.

 

Aprakstu sagatavoja Inese Lasmane

 

 

 


Campo > Maršruti > Upes > Ārona

Lapu uztur: Inno.web