Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Bērzaune

Upes tips: Upe piemērota nobraucieniem augstā un vidējā palu līmenī.

 

Ieteicamās laivas: Kajaki, pūšļi;

 

Atrašanās vieta: Āronas labā krasta pieteka netālu no Madonas. Daugavas baseins.

 

Lieliska WW upe, kas pēc “fīlinga” ir salīdzināma ar Cimzu vai Maizīti un tml. Tiesa, rodeo iespēju uz tās nav.

Bērzauni par īpaši perspektīvu padara arī apstāklis ka tā tek no Vidzemes augstienes, kur sniegs un, attiecīgi, ūdens ir daudz ilgāk kā citos reģionos.

Šķiet ka vislabākā vieta sākšanai ir Bērzaunes ciemā.

 

Piebraukšana: uz Pļaviņu – Madonas šosejas ir norāde uz Ģaiziņkalnu; tur griež iekšā. Apm. pēc 1km ir krustojums, pa labi aiziet ceļš uz Gaiziņu, bet jābrauc ir taisni un Bērzaunes caurteka ir apm pēc 200m.

Upes platums šeit ir 3–6m, vietām interesantas krāces laukakmeņos, kas mijās ar mierīgiem posmiem. Sagāzumu nav daudz. Pēc kāda 1km ir caurteka zem ceļa, tālāk upe paliek krāčaināka. Upes kritums krāčainajos posmos – ap 10-15m/km, platums – ap 5-6m. Gultnē ir daudz dažāda kalibra laukakmeņu, kas vidējā ūdens līmenī diezgan nopietni apdraudētu stiklaplasta kajakus un arī pūšļiem tā būtu kā būtu – akmeņi gan nav asi, tomēr kājas un ceļgalus apdauzīt var labi.

Nobrauciena laiks līdz pirmajam Madonas šosejas tiltam – ap 20min. Tieši pirms tilta ir diezgan laba vieta bildēšanai. Starp citu, braucot uz upi, šinī vietā var labi novērtēt ūdens līmeni. Aiz tilta kritums vēl kādu 1.5km saglabājas tikpat liels kā pirms tilta; koku sagāzumu ir apbrīnojami maz. Tad upe paliek diezgan rāma. Pēc kādiem 300m rāma posma seko pēdējais krāčainais 100m posms ar raksturīgi lielo kritumu, kas veidojās uz tādām kā vecu dzirnavu paliekām. Mājas ir pie pašas upes; labajā krastā. Šeit arī ir ieteicams nobraucienu beigt, jo tālāk upe paliek galīgi lēna, šaura un sākās sasodīti koku sagāzumi. Nobrauciena laiks no šejienes līdz otrajam Madonas šosejas tiltam – ap 1.5h; krāču praktiski nav. Braukt te var ieteikt tikai tādā gadījumā, ja ir paredzēts turpināt nobraucienu arī pēc tilta.

Bērzaunes braukšanu var apvienot ar citu šī reģiona upju braukšanu.

 

Apskates vertas vietas:

Āronas pilskslns (atrodas pie Madonas šosejas tilta pār Āronu), Gaiziņkalns

 

Aprakstu sagatavoja Jānis Romanovskis

 

 


Campo > Maršruti > Upes > Bērzaune

Lapu uztur: Inno.web