Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Cimza

Upes tips: Upe piemērota WW nobraucieniem augstā palu līmenī;

Ieteicamās laivas: Kajaki, īpaši augstā līmenī - pūšļi;

 

Atrašanās vieta: Raunas labā krasta pieteka (ietek zem Raunas ciema);

Ieteicamais prasmju līmenis:

Cimza ir Latvijas upe Nr.1 kajakiem (tieši "kajakingam", nevis rodeo).
Upes platums braucamajā posmā 3-5m. Diemžēl, kritušo koku daudzums ir palielinājies.
Iespējams, ka labākā vieta sākt nobraucienu ir pie otrā šosejas tilta (skaitot no lejas). Arī apmēram 100m virs tilta ir posms ar lielu kritumu, tā ka ir vērts laivas uznest augšā. Drīz pēc tilta upes kritums pieaug līdz 10-15 m/km, gultnē liels skaits laukakmeņu, kuri dažās vietās veido īpaši šauras (0.5m) un līdz ar to interesantas vietas. Šie paši laukakmeņi visai nopietni apdraud stiklaplasta laivas. Šādu raksturu upe saglabā apmēram 2km, pēc tam kļūst mierīgāka, bet koku dēļ joprojām ir jābrauc uzmanīgi.

Apmēram 200m pirms pirmā tilta ir vecs dzirnavu dambis (3m), kas, veicot atbilstošu pārtaisīšanu, varētu būt interesanta vieta lekšanai un rodeo. 2002. gada pavasarī, īpaši augstā līmenī, tas tika nolekts. Apakšā gan ir sekls. Pēc dambja apmēram 50m ir posms ar visai lielu kritumu (ap 30m/km).

Pēc pirmā (no lejas) šosejas tilta sportiskā interese varētu būt nenozīmīga, izņjemot caurteku zem tilta, pēc kuras veidojas ap 0.7 m ūdenskritums. To noteikti ir vēlams izlūkot, jo caurtekas izeja ir izskalota un upē ir sakrituši nesimpātiski dzelzsnetona bluķi.
Upes krastos ir nelieli dolomīta, smilšakmens un šūnakmens atsegumi, daudz avotu ar okera un šūnakmens iegulām, bet braucot neko no tā neredz, jo nav laika skatīties apkārt. Avotu dēļ upē varētu nebūt ledus problēmas.
Nobrauciena laiks starp otro un pirmo tiltu - ap 1 - 1.5h.
Cimzas nobraucienu var apvienot ar citu šī reģiona upju braukšanu.

 

Apskates vērtās vietas: Raunas Staburags, Raunas pilsdrupas, Tanīsa kalns (otrs pilskalns Raunā), Raunas velnala.

 

Bīstamas vietas !

- Pēdējā tilta caurteka;
- Aizsprosts apm. 200m pirms pēdējā tilta. Ūdens apm. no 1.5m augstuma krīt uz izpuvušu dēļu klājuma kurā ir caurumi un lielākā daļa ūdens tek dēļiem pa apakšu. Pēc tam seko vēl viens ap 1m augsts kritums ar seklu apakšu;
- Asie dolomīti un lielais kritums padara peldēšanu par negantu dauzīšanos gar asām akmeņu šķautnēm.

 

Ūdens līmeņa noteikšana

Šovasar (2009.g.) divos piegājienos tika iztīrīta Cimza posmā no Raunas - Smiltenes ceļa uz leju līdz nākamajam tiltam. Uz Raunas - Smiltenes ceļa tilta balsta kreisajā pusē tika uzvilktas atzīmes līmeņa noteikšanai (bilde zemāk).

Iesūtīja Mārcis K.

 

 


Campo > Maršruti > Upes > Cimza

Lapu uztur: Inno.web