Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

MARŠRUTI

 

 

 
Cēsis - Līgatne

Parādīt maršruta sarežģītību

Sezona: pavasaris, vasara, rudens

 

Sarežģītība: Šis ir bezkategorijas jeb t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts. Maršrutā nav tehniski sarežģītu posmu un tas ir veicams ar visiem pieejamiem peldlīdzekļu veidiem - kanoe, smailēm, katamarāniem un piepūšamajām laivām.

 

Vienas dienas maršruts pa Gaujas lejteces straujāko posmu. Te ir ko skatīt gan no upes, gan kāpjot krastā, tāpēc tie, kuri piecieš transporta neērtības, šajā maršrutā tiek bagātīgi atalgoti ar dabas skatiem.

Foto: Kvēpenes ozols

 

Upes plūdums ar nolūku iekārtots tā, lai līdz brīdim, kad parādās straume jūs jau būtu apraduši ar savu braucamo - kanoe laivu. Maršruts visā garumā ved pa Gaujas nacionālo parku, tāpēc der ievērot parka noteikumus.

 

Apskates objekti maršrutā ir Ramātu klintis, Pieškaļu iezis, Ērgļu klintis, Raiskuma klintis, Zvanu klintis, Vilkaiza jeb Cīrulīšu klintis, Līgavas ala, Vāļu kalni, Kvēpene - pilskalns, dižozols, alas un avoti, Briedīšu, Teņņu, Leimaņu, Edernieku, Ķūķu, Līņu, Spriņģu ieži - iežu pietiks ilgam laikam...

Foto: Spriņģu iezis

 

Ja vien jums atliks laika, bērniem patiks Līgatnes dabas parks ar zvēriņiem. Ja ne - brauciet citu reizi no Līgatnes tālāk līdz Siguldai un tad sāciet tieši ar to, jo tālākajā posmā no upes skatāmo jaukumu (iežu) būs mazāk.

 

Transports un nokļūšana maršruta galos:

Nav gluži tā, ka transports pieved pie upes, bet tālu arī nav. Ja vien neesat ar savu transportu, papētīt autobusu un vilcienu sarakstus ir lietderīgi lai nebūtu jāpaliek uz nākamo dienu.

Attiecībā uz autobusiem, ir noderīga šī saite.

 

Gauja (upes tehniskais apraksts)

Foto: Ķūķu klintis

 

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Raiskuma tilts pār Gauju pie Cēsīm;

Beigas: Līgatnes prāmis;

Maršruta garums: 18km

Attālums pa ceļu: 35km

Upes kritums posmā: 6.3m

Brauciena ilgums: 3-3.5h (1 diena)

Šķēršļi: Ķūķu krāces

 

Campo laivu noma piedāvā:

 

Šo maršrutu veikt ar:

 Cena, Ls 
Kanoe 3-v.(2+2 bērni) LOXIA

 

Maršruta cenā iekļauts: Laivu, airu un glābšanas vestu noma, to nogāde maršruta sākumpunktā un pieņemšana beigās;

 

Citi maršrutā pieejamie servisi:

Trūkstošo inventāru - piemēram glābsanas vestes maziem bērniem, teltis, guļammaisus, sauso mantu maisus, prīmusus, ugunskura katliņus un daudzas citas lietas iespējams iznomāt atsevišķi. Skat. nomas inventāra sarakstu.

 

Citi Gaujas maršruti

 

 

Campo klubs

Gribas laivot? Nav ar ko? Trūkst inventārs vai kompānija? Varam līdzēt abejādi! Skatiet mūsu inventāra vai pasākumu sadaļu un atrodiet sev piemērotāko verķi vai izaicinošāko pasākumu. Kluba diskusiju sadaļā atradīsiet domu-biedru viedokļus un, iespējams, arī kompāniju. Lai Jums izdodas brīvdienas!


Campo > Maršruti > Gauja: Cēsis - Līgatne

Lapu uztur: Inno.web