Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

MARŠRUTI

 

 

 
Sigulda - Carnikava

Parādīt maršruta sarežģītību

Sezona: pavasaris, vasara, rudens

 

Sarežģītība: Šis ir bezkategorijas jeb t.s. atpūtas dienas pārgājiena maršruts. Maršrutā nav tehniski sarežģītu posmu un tas ir veicams ar visiem pieejamiem peldlīdzekļu veidiem - kanoe, smailēm, katamarāniem un piepūšamajām laivām.

 

Diezgan pagarš divu dienu fitness - maršruts, kurā iespējams doties vienmēr - tas ir tuvu Rīgai un neaizņem daudz laika ceļā. Pēc savas dažādības šis upes posms ne ar ko nav sliktāks par gabalu Valmiera - Liepa, piemēram. Ainavas ziņā dažādāks noteikti.

Brauciens sākas Turaidas pakājē no nometnes vietas "Dainas". Kilometru mierīgajam posmam seko jautrs nobrauciens zem Siguldas tilta, pēc kura upes plūdums kļūst vienmērīgs un būtiski nemainās līdz pat Murjāņiem.

Pusstundas brauciena attālumā no Siguldas tilta upes kreisajā līkumā skatāmas Velnalas klintis un ala.

Senlejas augstie krasti aiz Velnalas saplok zemāk, tomēr ievērības cienīgu dabas veidojumu netrūkst. Kilometru aiz Lorupes ietekas senlejas kreisajā pusē atrodas nelielās, bet skaistās Ziedleju klintis (250m no upes). Lejpus Runtiņupītes ietekas Gaujā 50m no krasta starp kokiem kā prāva siena kaudze iegūls Lielais akmens (5.3x3.7x2.5m, virszemes tilpums 25kub.m.). Pie tā sāniem izverd liels avots un kā vesela upīte aiztek uz Gauju.

800m lejpus Lojas ietekas un Murjāņu tilta, upes kreisajā pamatkrastā atrodas interesantā Inčukalna Velnala.

Pamazām upē aizvien biežāk parādās salas, gultne sekla, daudz plūstošo smilšu. Straumes ātrums šajā posmā saglabājas pietiekami liels un samazinās tikai tuvojoties maršruta beigām - Carnikavai. Pāris līkumus pirms Ādažiem pamanīsiet Gaujas - Baltezera kanāla konstrukcijas. Ja esat no trakajiem vai arī braucat lielā ūdenī, tad šī ir tā vieta, kur griezt nost un braukt uz Rīgu pa citu ūdens ceļu - cauri Baltezeriem. Nu bet tas ir cits stāsts.

Ja turpināsiet braucienu pa Gauju, no šejienes līdz maršruta beigām ir nepilnas 3 stundas (ja vien neaizķersieties krodziņā "Korande" pie Tallinas šosejas tilta). Zvaniet sagaidītājiem!

 

Ja nav slinkums airēt, maršruta beigās var aizbraukt arī līdz pašai jūrai - tas aizņems 1 stundu turp un nedaudz vairāk atpakaļ (līdz Carnikavas dzelzceļa tiltam). Mūsuprāt šī iespēja "aizbraukt līdz jūrai" ir jāizmanto visos iespējamos gadījumos un šis ir viens no tādiem.

 

Transports un nokļūšana maršruta galos:

Attiecībā uz autobusiem, ir noderīga šī saite, bet uz Siguldu iespējams nokļūt arī ar vilcienu.

 

Gauja (upes tehniskais apraksts)

Maršruta tehniskie dati

Sākums: "Dainas", Turaidas pakājē pie bij. viesnīcas "Senleja";

Beigas: dzelzceļa tilts;

Maršruta garums: 54km

Attālums pa ceļu: 53km

Upes kritums posmā: 11.8m

Brauciena ilgums: 11h (2 dienas)

Šķēršļi: sēkļi

 

Campo laivu noma piedāvā:

 

Šo maršrutu veikt ar:

 Cena, Ls 
Kanoe 4-viet. CHEROKEE49.00
Kanoe 2-viet. ALGONQUIN
Smailīte 2-viet. VISTA
Kanoe 2+1 viet. RANGER-16

 

Maršruta cenā iekļauts: Maršruta shēma (karte). Laivu, airu un glābšanas vestu noma, to nogāde maršruta sākumpunktā un pieņemšana beigās;

 

Citi maršrutā pieejamie servisi:

Trūkstošo inventāru - piemēram glābsanas vestes maziem bērniem, teltis, guļammaisus, sauso mantu maisus, prīmusus, ugunskura katliņus un daudzas citas lietas iespējams iznomāt atsevišķi. Skat. nomas inventāra sarakstu.

 

Citi Gaujas maršruti

 

 


Campo > Maršruti > Gauja: Sigulda - Carnikava

Lapu uztur: Inno.web