Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

MARŠRUTI

 

 

 
Valmiera - Cēsis

Parādīt maršruta sarežģītību

Sezona: pavasaris, vasara, rudens

 

Sarežģītība: Šis ir bezkategorijas jeb t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts. Maršrutā nav tehniski sarežģītu posmu un tas ir veicams ar visiem pieejamiem peldlīdzekļu veidiem - kanoe, smailēm, katamarāniem un piepūšamajām laivām.

 

Netradicionāls divu dienu maršruts. Netradicionāls tāpēc ka tālu no Rīgas. Skatāmo objektu šeit nav mazāk kā citos Gaujas nacionālā parka posmos.

Upes plūdums ir lēns un vienmērīgs. Nedaudz straujāka Gauja kļūst tuvojoties Cēsīm - Jāņa krācēs un pie Raiskuma atvara.

Foto: Sietiņiezis

 

Maršrutā jāņem vērā sociālais elements... apmetoties nometnēs Liepa, Rauna un Jāņarāmis, jūs naktī var apciemot garnadži. Turklāt, jo skaļāki jūs būsiet vakarā, jo labāks miegs naktī! Ne viens vien tūrists šeit atvadījies no mugursomas vai pat laivas, tāpēc esiet modri.

 

Apskates objekti maršrutā ir Liepas jeb Baltais iezis, Grīviņu iezis (1km no Gaujas), Sietiņiezis, Kazu iezis un Ērgļu klintis. Ja iepriekš pastudēsiet ceļvežus, iespējams apskatīt arī Latvijā augstāko (30m) iezi - Līču - Laņģu klintis. Tiesa, tās nav pašā upes malā un, neskatoties uz savu augstumu, krūmos un mežā ieaugušas, tas ne tuvu nelīdzinās grandiozajiem gaujmalas smilšakmens atsegumiem.

 

Transports un nokļūšana maršruta galos:

Nevajadzētu būt problēmām. Gan uz Valmieru, gan Cēsīm ir laba autobusu satiksme.

Attiecībā uz autobusiem, ir noderīga šī saite.

 

Gauja (upes tehniskais apraksts)

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Valmiera, Kazu krāces slaloma trase;

Beigas: Raiskuma tilts pie Cēsīm;

Maršruta garums: 44km

Attālums pa ceļu: 35km

Upes kritums posmā: 6.7m

Brauciena ilgums: 9h (2 dienas)

Šķēršļi: par tādiem nekas nav zināms;

 

Campo laivu noma piedāvā:

 

Šo maršrutu veikt ar:

 Cena, Ls 
Kanoe 3-v.(2+2 bērni) LOXIA

 

Maršruta cenā iekļauts: Maršruta shēma (karte). Laivu, airu un glābšanas vestu noma, to nogāde maršruta sākumpunktā un pieņemšana beigās;

 

Citi maršrutā pieejamie servisi:

Trūkstošo inventāru - piemēram glābšanas vestes maziem bērniem, teltis, guļammaisus, sauso mantu maisus, prīmusus, ugunskura katliņus un daudzas citas lietas iespējams iznomāt atsevišķi. Skat. nomas inventāra sarakstu.

 

Citi Gaujas maršruti

 

 

Campo klubs

Gribas laivot? Nav ar ko? Trūkst inventārs vai kompānija? Varam līdzēt abejādi! Skatiet mūsu inventāra vai pasākumu sadaļu un atrodiet sev piemērotāko verķi vai izaicinošāko pasākumu. Kluba diskusiju sadaļā atradīsiet domu-biedru viedokļus un, iespējams, arī kompāniju. Lai Jums izdodas brīvdienas!


Campo > Maršruti > Gauja: Valmiera - Cēsis

Lapu uztur: Inno.web