Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

MARŠRUTI

 

 

 
Valmiera - Līgatne

Parādīt maršruta sarežģītību

Sezona: pavasaris, vasara, rudens

 

Sarežģītība: Šis ir bezkategorijas jeb t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts. Maršrutā nav tehniski sarežģītu posmu un tas ir veicams ar visiem pieejamiem peldlīdzekļu veidiem - kanoe, smailēm, katamarāniem un piepūšamajām laivām.

 

Skaists 3 dienu maršruts, kurš netradicionāli beidzas nevis Siguldā, bet Līgatnē. Domāts tiem, kam līdz Siguldai var nepietikt spēka.

Upes plūdums ir lēns un vienmērīgs. Nedaudz straujāka Gauja kļūst tuvojoties Cēsīm - Jāņa krācēs un pie Raiskuma atvara, bet tuvojoties Līgatnei straumes ātrums jūtami pieaug, sasniedzot savu kulmināciju Ķūķu krācēs. Krāces - tas gan ir skaļi teikts, bet šeit ir čalojošs ūdentiņš, kurā upe sit dažu labu baltu vilnīti un akmeņiem ir jābrauc garām :)

Foto: Lielā, 12-vietīgā kanoe pie Ķūķu klintīm

 

Maršrutā jāņem vērā sociālais elements... nakšņojot nometnēs Liepa, Rauna un Jāņarāmis, jūs var apciemot garnadži. Turklāt, jo skaļāki jūs būsiet vakarā, jo labāks miegs naktī! Ne viens vien tūrists šeit atvadījies no mugursomas vai pat laivas, tāpēc esiet modri.

 

Apskates objekti maršrutā ir Liepas jeb Baltais iezis, Grīviņu iezis (1km no Gaujas), Sietiņiezis, Kazu iezis, Ērgļu klintis, Briedīšu iezis, Ķūķu klintis un Spriņģu iezis.

Maršruts trim dienām ir īss, tāpēc noteikti vajadzētu izmantot izdevību un izstaigāt Kvēpenes pilskalnu, apskatīt dižozolu un avotus, uzkāpt Rūsiņa kalnā.

Ja iepriekš pastudēsiet ceļvežus, iespējams apskatīt arī Latvijā augstāko (30m) iezi - Līču - Laņģu klintis. Tiesa, tās nav pašā upes malā un, neskatoties uz savu augstumu, krūmos un mežā ieaugušas, tas ne tuvu nelīdzinās grandiozajiem gaujmalas smilšakmens atsegumiem.

 

Transports un nokļūšana maršruta galos:

Tikšana uz Valmieru ir vienkārša, atpakaļ no Līgatnes tikpat kā nav variantu, ja vien neesat padomājuši par savu transportu.

Attiecībā uz autobusiem, ir noderīga šī saite.

 

Gauja (upes tehniskais apraksts)

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Valmiera, Kazu krāces slaloma trase;

Beigas: Raiskuma tilts pie Cēsīm;

Maršruta garums: 62km

Attālums pa ceļu: 68km

Upes kritums posmā: 11m

Brauciena ilgums: 14h (3 dienas)

Šķēršļi: par tādiem nekas nav zināms;

 

Campo laivu noma piedāvā:

 

Šo maršrutu veikt ar:

 Cena, Ls 
Kanoe 3-v.(2+2 bērni) LOXIA

 

Maršruta cenā iekļauts: Maršruta shēma (karte). Laivu, airu un glābšanas vestu noma, to nogāde maršruta sākumpunktā un pieņemšana beigās;

 

Citi maršrutā pieejamie servisi:

Trūkstošo inventāru - piemēram glābšanas vestes maziem bērniem, teltis, guļammaisus, sauso mantu maisus, prīmusus, ugunskura katliņus un daudzas citas lietas iespējams iznomāt atsevišķi. Skat. nomas inventāra sarakstu.

 

Citi Gaujas maršruti

 

 

Campo klubs

Gribas laivot? Nav ar ko? Trūkst inventārs vai kompānija? Varam līdzēt abejādi! Skatiet mūsu inventāra vai pasākumu sadaļu un atrodiet sev piemērotāko verķi vai izaicinošāko pasākumu. Kluba diskusiju sadaļā atradīsiet domu-biedru viedokļus un, iespējams, arī kompāniju. Lai Jums izdodas brīvdienas!


Campo > Maršruti > Gauja: Valmiera - Līgatne

Lapu uztur: Inno.web