Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Grūbe (Ieriķupīte)

Upes tips: Upe piemērota WW treniņiem un nobraucieniem augstā palu līmenī;

Ieteicamās laivas: Polietilēna kajaki;

 

Atrašanās vieta: Kumadas labā krasta pieteka Ieriķos;

 

Grūbe tek tieši caur Ieriķu centru. Upes platums 2-5m, vidējais kritums 10 - 15 m/km. Sportiski interesantais posms sākās tūlīt pēc caurtekas zem dzelzceļa un sākās ar 2m aizsprostu (par tā braukšanas iespējām pašlaik ziņu trūkst). Tūlīt aiz šosejas tilta sākās apmēram 100m garš posms ar diviem 2m ūdenskritumiem un izteikti "slīpu" upes gultni starp tiem. Jāpiezīmē, ka zem ūdenskritumiem upe ir diezgan sekla, turklāt, atbildīgākajās vietās ir sabūvēti zemi tiltiņi, kas gan ir ainaviski, tomēr rada nepieciešamību pēc palīdzīgas rokas, lai pirms tiem varētu piestāt...

Tālāk krastos parādās nelieli smilškmens atsegumi, tomēr gultne visā garumā ir pilna ar dolomītiem. Apmēram pēc 200m ir vēl viens ap 0.6m ūdenskritums, zem kura ir padziļa bedre, un kas varētu būt labi piemērots rodeo.

Kopējais upes garums līdz Kumadai ap 1.5km. Kaut arī līdz šim brīdim neviens laikam nav mēģinājis to braukt, tomēr braukšanai piemērots līmenis tur ir bijis.

Grūbes braukšanu var apvienot ar Kumadas un Amatas braukšanu.

 

 

Apskates vērtās vietas: Cecīļu klintis, Ieriķupītes ūdenskritumi, dzirnavas uz Ieriķupītes, vecs kaļķu ceplis Kumadas kr. krastā, Amatas lejteces klintis.

 

 

 


Campo > Maršruti > Upes > Grūbe (Ieriķupīte)

Lapu uztur: Inno.web