Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Kariekste

Upes tips: Upe piemērota WW nobraucieniem augstā palu līmenī;

Ieteicamās laivas: Polietilēna kajaki;

 

Atrašanās vieta: Daugavas labā krasta pieteka Skrīveros;

 

Kariekste ietek Daugavā 1km augšup no Skrīveru baznīcas. Orientieri - ap 1 km pēc baznīcas šoseja iet pa uzbērumu; pa labi lejā ir ar krūmiem aizaugusi grava - pa kuru tad arī tek Kariekste (upi no šosejas neredz). Apmēram no šīs vietas sākās interesantākais posms (līdz ietekai Daugavā ap 500 m). Upes lejtecē var nokļūt pa zemesceļu, kas nogriežas no šosejas pie Skrīveru baznīcas (nobrauciens Daugavas ielejā ir garš un stāvs, tā ka slidenā laikā var būt problēmas).


Ja Latvijā ir kāda kalnu upe, tad tā ir Kariekste. Upes kritums apskatītajā posmā ir ļoti liels(ap 25 m/km) - te jau var runāt par vidējo slīpumu grādos nevis metros uz km, platums 2-3m. Pēc visa spriežot, tā varētu būt upe ar lielāko kritumu Latvijā (tik garā posmā), kura vēl dod cerības uz veiksmīgu braukšanu. Tik šaurā gultnē manevra iespējas ir minimālas un braukšana notiek no viena akmens līdz otram, pa ceļam cenšoties izvairīties no virsūdens akmeņiem pie kuriem laivu var piespiest un parasti arī piespiež...
Iespēja braukt ar pūsli liekas visai apšaubāma. Koku sakritumu upē ir maz, toties netrūkst dažāda kalibra akmeņu (dolomītu, šķiet, nav, ir tikai laukakmeņi). Tie vietām veido tehniski interesantas vietas.

 

Pašā lejtecē, tūlīt aiz tilta, ir vecu dzirnavu paliekas. Viena aiz otras ir divas pārgāzes, kopējais kritums - ap 1.5m, rodeo iespējas praktiski nav. Šo vietu noteikti ir ieteicams izlūkot, jo tūlīt aiz pirmās pārgāzes zem ūdens ir pamatīga brusa un pa taisno braucot visticamāk, ka laiva paies zem tās. Apmēram 50m pēc dzirnavām kritums beidzās. Līdz Daugavai paliek kādi 100 m. Kopējais nobrauciena laiks ap 15-20 min.

 

! Bīstamas vietas !
Piespiedes pie akmeņiem un kritušiem kokiem un aizsprosta paliekas tūlīt aiz caurtekas pašā lejtecē.

Kariekstes braukšanu var apvienot ar Maizītes, Dīvajas, Braslas, Pulksteņupītes utt. braukšanu.

 

Apskates vērtās vietas: Skrīveru Dendrārijs, A.Upīša takas pa upju ielejām, Aizkraukles pilskalns, Kariekstes un Ašķeres ielejas, Pilsdrupas pie Kariekstes ietekas Daugavā.

 

Atvara Eglīša foto

 

 


Campo > Maršruti > Upes > Kariekste

Lapu uztur: Inno.web