Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Maizīte

Upes tips: Upe piemērota WW treniņiem un nobraucieniem augstā un vidējā palu līmenī;

Ieteicamās laivas: visu tipu laivas;

 

Atrašanās vieta: Dīvajas kreisā krasta satekupe Skrīveros.

No Rīgas 80km;

 

Viena no ekselentākajām Latvijas upēm!

Upes platums 3-6m, kritums 7-15m/km. Virs dzelzceļa upe ir diezgan rāma, tā ka piemērotākā iekāpšanas vieta ir pie dzelzceļa tilta. Tā kā upe ir šaura, tad ar piepūšamo laivu, it sevišķi braucot divatā, to tīri izbraukt ir diezgan grūti, jo manevram ir maz vietas. Upes raksturs sākumā un beigās ir stipri atšķirīgs. Sākumā ir krāces, upe sekla, gultne pilna ar asiem akmeņiem (pūšļotāji, baidieties!); beigās ūdens daudzums ir stipri palielinājies un galvenie šķēršļi ir piespiedes pie krastiem un kritušiem kokiem. Vispār nebraucamu sakritumu upē praktiski nav.

Visinteresantākās krāces ir līdz pirmajam šosejas Skrīveri-Klidziņa tiltam. Tur ir arī neliels 0.3m aizsprosts, kas ir labi piemērots svecēm un līdzīgām atrakcijām.


Starp pirmo un otro šosejas tiltu ietek kreisā krasta pieteka Pulksteņupīte (platums 2-3m), kuras pēdējie 300m augstā līmenī ir visai interesanti. Ja līmenis atļauj, ir vērts uzstiept laivas augšā un nobraukt arī to. Jāpiezīmē, ka Pulksteņupītes ieteku no ūdens ir grūti pamanīt, jo tā ir aiz salas.

Pēc Pulksteņupītes ietekas ūdens daudzums ir stipri palielinājies, upe ir diezgan dziļa, vietām parādās sēnes. Spiediens ir diezgan spēcīgs. Šādu raksturu Maizīte saglabā līdz satekai.

Kopējais nobrauciena laiks (kopā ar Dīvaju) - ap 40min. Tā kā visu laiku blakus iet ceļš, ir iespējams uzstiept laivas augšā (2km) un braukt vēlreiz.


Maizītes braukšanu var apvienot ar Braslas, Dīvajas, Pulksteņupītes, un, varbūt, Kariekstes braukšanu.

 

Apskates vērtās vietas: Skrīveru Dendrārijs, A.Upīša takas pa upju ielejām, Aizkraukles pilskalns, Kariekstes un Ašķeres ielejas, Pilsdrupas pie Kariekstes ietekas Daugavā.

 

Atvara Eglīša foto

 

km
v.j.l.
Orientieris
23.7
87.0
  izteka
17.0
81.8
  Madlienas c.tilts
6.3
64.7
  Aizsprosts
5.5
61.5
  dzelzceļa tilts
4.7
60.4
  Silmaču tilts
1.8
43.8
  kkp Maizīte, Dīvaja
1.1
38.4
  Skrīveru ceļa tilts
1.0
38.4
  2. Aizsprosts
0.4
37.1
  1. Aizsprosts
0.2
33.4
  Maskavas šosejas tilts
-
32.6
  Daugava

 

 


Campo > Maršruti > Upes > Maizīte

Lapu uztur: Inno.web