Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Mergupe

Upes tips: crazy maniac last river” jo pēc tam jūs iespundēs psihenē.

Ieteicamās laivas: labāk nebrauciet tur nemaz.

 

Atrašanās vieta: Lielās Juglas kreisā satekupe; tek caur Nītauri.

 

Tātad 2003. gada rudenī tika mēģināts izpētīt dabā topo kartēs iezīmēto kritumu starp Zosuļiem un Nītauri. Konstatējām dīvainu fenomenu – kaut arī Līgatnē, kas ir turpat netālu līmenis bija labs, Mergupē ūdens nebija, var teikt da-nemaz. Tomēr, kunga prātā būdami, divi aktīvisti iemeta laivas upē un ņēmās brist tām pakaļ – jo airēšnai ūdens bij par maz, koku par daudz, bet brišanai viskijs vēl bija pietiekoši.
Vārdu sakot upes platums – 1.5 – 4m, kritušo koku – papilnam, kritums – mērens, un tas pats - vietām. Lai varētu braukt, vajag mega ūdeni, kas, pēc vietējo teiktā, šad-tad tomēr gadoties. Kādus 1-2 km cīnījušies pa upi, atmetām tai ar roku, piesējām laivas cowtailos un devāmies uz ceļu. Kamēr tikām līdz ceļam, laivas tika piesēņotas pilnas ar bekām – tādu skatu vietējie ilgi neaizmirsīs.
Beigu beigās meklētais kritums tomēr atradās – ap 200m virs augšējā Nītaures tilta. Garums – ap 200m. “Peldu es un peld manas sēnes”.


Kartē iezīmēto dzirnavu aizsprostu Nītaurē neinspicējām.
Tā lūk!

 

Jēee, atkārtošana zināšanu māte.
Aš pēc veseliem 5. gadiem, t.i 2008. gadā kāda apraksta iedvesmots uzradās nemiers, kas lika atkārtot iesākto. To jau var saukt par recidīvu.
Iepriekšējās pieredzes vadīti, laivas upē laidām krietni zemāk – ap 1km pa ceļu virs Nītaures, pie smalkās kartēs iezīmētā Zvirgzdu kalna. Koku upē joprojām pietiekoši, bet ir iespējams arī braukt. Upē šādas-tādas straujteces, kritums orientējoši – ap 5m/km. Līdz iepriekš minētajam straujajam posmam tomēr bija kāda stunda ko braukt, bet pats posms – kaut arī labs (10 – 15m/km), tomēr ir pārlieku īss – ap 200m, tas arī viss.
Dzirnavu aizsprosts Nītaurē ir atjaunots. Ja kādam ir vēlēšanās no ~2.5m nojāties uz betona 10cm dziļā ūdenī, tas tur ir izdarāms. Daži to arī izveica.
Pēc tam (t.i tūlīt pēc Nītaures) iestājās flatvaters uz ~2 stundām, bagātīgi piegāzts ar kokiem. Pamatīgs ieberziens.
Kaut kāda straume (~ 4-5m/km) parādās tikai vietā kur Mergupe atkal pienāk pie Nītaures – Mālpils ceļa. Straujteču garums – ap 1km, tad arī ir Krīgaļu lokveida akmens tilts kur arī metām mieru. Kopējais braukšanas laiks – ap 3 stundas.

 

 

 

 


Campo > Maršruti > Upes > Mergupe

Lapu uztur: Inno.web