Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

MARŠRUTI

 

 

 
Litene - Pededze

Parādīt maršruta sarežģītību

Sezona: pavasaris, vasara, rudens

 

Sarežģītība: Šis ir bezkategorijas jeb t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts. Maršrutā nav tehniski sarežģītu posmu un tas ir veicams ar visiem pieejamiem peldlīdzekļu veidiem - kanoe, smailēm, katamarāniem un piepūšamajām laivām. Sastopamo šķēršļu dēļ iesakām polietilēna kanoe.

Skaistākais Pededzes posms. Divu dienu maršruts bez īpašas steigas, ar peldēšanos un makšķerēšanu. Ļoti ainaviski bagāts maršruts. Tajā daudz skaistu un smilšainu pludmaļu, ir nometnes vietas, taču retas - tikpat retas kā šeit sastopamie tūristi. Vispār jau problēmu ar nometnes vietām nav. Krasti ir augsti un sausi un nometni nepieciešamības gadījumā var ierīkot katrā otrā - trešā līkumā.

Šis upes posms raksturīgs ar Pededzes slavenajām ozolu audzēm. Diezgan droši var apgalvot, ka tik daudz augošu, nokaltušu, noslīkušu, ieskalotu un atkal izskalotu ozolu citur Latvijā noteikti nav. Brīžiem šķiet, ka nevis "ozolu audze", bet "ozolu kapsēta" būtu šīs vietas īstais nosaukums - upes ieleja ir unikāla ar savu mainīgo gultni, kura, ik pavasari paver apskatei gadsimtiem vecus ieskalotu ozolu stumbrus, kuri kā grābekļi aptur visu pa upi peldošo, veidojot apjomīgus koku sanesumus (kuru nemaz nav tik daudz kā par tiem runā).

Ar ozolu audzēm kontrastē egļu sili maršruta otrajā pusē.

Šo maršrutu iesakam visiem, ne tikai zvērinātiem upju kolekcionāriem. Tas ir ļoti atšķirīgs un iespaidiem bagāts maršruts!

 

Transports un nokļūšana maršruta galos:

Informācija par autobusu grafikiem šajā lapā.

 

Pededze (upes tehniskais apraksts)

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Litenes autoceļa tilts

Beigas: Pededze, Gulbenes - Rēzeknes ceļa (P36) tilts;

Maršruta garums: 27km

Attālums pa ceļu: 31km

Upes kritums posmā: 5.9m

Brauciena ilgums: 7-8h (2 dienas)

Šķēršļi: Koku sanesumi;

 

Campo laivu noma piedāvā:

 

Šo maršrutu veikt ar:

 Cena, Ls 
Kanoe 3-viet. ENIGMA
Kanoe 2+1 v. ADVENTURE

 

Maršruta cenā iekļauts: Maršruta shēma (karte). Laivu, airu un glābšanas vestu noma, to nogāde maršruta sākumpunktā un pieņemšana beigās;

 

Citi maršrutā pieejamie servisi:

Trūkstošo inventāru - piemēram glābsanas vestes maziem bērniem, teltis, guļammaisus, sauso mantu maisus, prīmusus, ugunskura katliņus un daudzas citas lietas iespējams iznomāt atsevišķi. Skat. nomas inventāra sarakstu.

 

Citi Pededzes maršruti

 

 


Campo > Maršruti > Pededze: Litene - Pededze

Lapu uztur: Inno.web