Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Rauna

Upes tips: Virs Raunas ciema upe piemērota WW nobraucieniem augstā palu līmenī; zem Raunas - nobraucieniem augstā un vidējā palu līmenī;

Ieteicamās laivas: Polietilēna kajaki, pūšļi, zem Raunas ciema arī smailes un polietilēna kanoe;

 

Atrašanās vieta: Gaujas kreisā krasta pieteka pirms Kazu ieža;

Upes platums līdz Raunas ciemam ap 3-7 m, kritums 3-10 m/km. Ērta starta vieta ir pie Pleskavas šosejas tilta, tikai posmā apmēram 1km pēc tilta kritums ir neliels un koku sagāzumu ir daudz. Pēc tam kritums ir ap 7-10m/km līdz pat Raunas dzirnavu ezeram. Upē joprojām ir daudz sagāzumu. Klinšu šinī posmā nav (izņemot Raunas Staburagu). Raunas dzirnavu aizsprosts ir ap 6-7m augsts, vairākās kaskādēs, nav braucams. Rodeo iespējas ir vājas (varbūt kaut kas veidojās lielos palos). Ērta vieta izkāpšanai ir šosejas tilts pirms dzinavu ezera (tas ilgi ir aizsalis). Kopējais nobrauciena laiks līdz Raunas ciemam ap 2h.

 

Pēc Raunas ciema Rauna jau ir diezgan liela upe. Kritums ap 2-3 m/km; sagāzumu ir maz. Šeit tā jau ir braucama ar smailēm. Sportiskās intereses praktiski nav.

Raunas augšteces braukšanu var apvienot ar citu šī reģiona upju braukšanu

 

Bīstamas vietas!
Koku un ledus sanesumi visā augštecē. Tāpat kā Raunī, arī šeit bieži vien ūdens maksimums ir tad, kad ledus vēl nav izgājis!

 

Apskates vērtās vietas: Raunas Staburags, Raunas pilsdrupas, Tanīsa kalns (otrs pilskalns Raunā), Raunas velnala.

 

Foto: Raunas Staburags

 

 


Campo > Maršruti > Upes > Rauna

Lapu uztur: Inno.web