Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Sūla

Upes tips: Upe piemērota nobraucieniem augstā un ļoti augstā ūdens līmenī.

Ieteicamās laivas: WW kajaki

 

Atrašanās vieta: Kūjas labā krasta pieteka; tek caur Cesvaini (Aiviekstes baseins)

 

Ja ūdens līmenis ir pietiekošs (cik var spriest no pirmbrauciena, Sūlā tas ir pietiekošs tad, kad Bērzaunē tas ir labs; visumā neizskatās ka Sūla būtu dikti aplaimota ar lieliem ūdens līmeņiem), Sūla ir baigais labinieks. Braukt ir iespējams sākt nedaudz virs Cesvaines, pie pirmā aizsprosta (nebraucams). Upes platums 3-5m, kritums – 5-7m/km. Kritušo koku ir diezgan daudz, bet visumā braukšana ir iespējama tīri OK kaut arī tā vēl nav īstā Sūla.
Tad seko diezgan garš (~300m) otrā aizsprosta ezers. Aizprosts ir teorētiski braucams, ja ir vēlēšanās izlīst zem trubām un tūlīt no ~2.5m augstuma nojāties uz betona. Protams ka pirmbraucienā dažam labam tāda vēlēšanās radās.
Tālāk seko īss, straujš posms un nelielais trešā (pēdējā) aizsprosta uzpludinājums. Aizsprosts ir ap 1.5m augsts, ar zemu un šauru ieeju un sekojošo bumsi uz betona, bet “boļšovo kriminala ņet !” Ir braucams.


Tūlīt pat, neatejot no kases, sākās īstā Sūla. Gultne sašaurinās līdz 2-4m, kritums pieaug līdz ~ 15 m/km, kritušo koku nav; baigais labinieks. Straujais posms ir ~ 1km garš.

Nedaudz pēc Cesvaines pils Sūla nomierinās līdz ~ 5-7m/km; parādās daži koki. Braukšanu var beigt pie vecās estrādes, kur ir ērts stāvlaukums ~30m no upes vai arī nedaudz augstāk, kur ir šaurs (iespējams gājēju) betona tiltiņš pār upi.
Nobrauciena laiks no augšējā aizsprosta līdz estrādei - ~1h
Par posmu pēc estrādes drošu ziņu nav.

 

Apskates vērtās vietas: Cesvaines pils.

 

 

 


Campo > Maršruti > Upes > Sūla

Lapu uztur: Inno.web