Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Veseta

Upes tips: Upe piemērota nobraucieniem un WW treniņiem augstā un vidējā palu līmenī; lejtecē - nobraucieniem līdz pat zemam ūdens līmenim;

Ieteicamās laivas: Kajaki, pūšļi, smailes, kaķi;

 

Atrašanās vieta: Aiviekstes labā krasta pieteka;

 

Gabals no Sausnējas līdz Vietalvai nav sportiski interesants - mazs kritums, zemi krasti, upe vietām ļoti meandrē, vietām bebru dambji un koku sanesumi. Te var braukt arī zemā ūdenī. Pavisam cita lieta ir no Vietalvas tilta. Tūlīt pēc tilta kritums ir ap 9-10m/km ap 2km garā posmā. Koku sagāzumu gandrīz nav. Upe tek ielejā ar skaistiem krastiem. Kaut arī kritums ir liels, rodeo iespējas šeit ir vājas, jo pie viļņiem utt. atstraumju ir maz. Tālāk kritums ir ap 4-6m/km līdz pat tiltam (apm. 5 km).

 

Jāpiezīmē, ka pie Vesetas sniegs un attiecīgi arī ledus turās apbrīnojami ilgi, tā ka mierīgākos posmos var būt ledus sanesumi.


Netālu no tilta ir Krogleju dzirnavu aizsprosta paliekas ap 0.5m pārgāzi, kur varētu būt diezgan laba vieta rodeo, tikai jau pieminētais ledus maitā dzīvi. Gabals pa ceļu starp tiltiem nav liels (ap 2-3 km) tā, ka pastāv laba iespēja braukt vēlreiz.
Pēc tilta kritums ir apm 2m/km ap 2km posmā; tālāk gandrīz līdz pat Vesetnieku tiltam (ap 10km) Veseta tek pa purvu ar daudzām attekām un varen plašiem niedrājiem. Vieta ir ļoti savdabīga un interesanta. Šeit ir iespējams braukt arī mazā ūdenī, tikai problēmas ir nokļūt līdz turienei - mazā ūdenī pēc Krogleju tilta upe nav braucama. Tālāk līdz pat lejtecei kritums ir ap 1m/km; pēdējā kilometrā pirms Aiviekstes - ap 5m/km. Diemžēl par šo pēdējo posmu informācijas trūkst.
Nobrauciena laiks no Sausnējas līdz Vietalvai ap 4-5h; no Vietelvas līdz Krogleju tiltam augstā līmenī ap 1.5h; purva gabals ap 4-5h.


Bīstamas vietas!
Jāizlūko ir pirmais līkums pēc Vietalvas tilta. Līkumā mēdz būt krituši koki, kas nav redzmi ne no tilta, ne no mājas pagalma un atstraumju tur praktiski nav. Sākot braukt augstāk, augstā līmenī noteikti ir jāizkāpj pirms tilta.
Ja ledus nav pilnībā izgājis, mēdz būt tā, ka ledus pie krastiem kļūst arvien vairāk, ūdens josla upes vidū arvien šaurāka un beigās jestri pazūd zem ledus un tālāk upe ir aizsalusi.


Apskates vērtās vietas: Odzienas baznīcas drupas.

 

 

 


Campo > Maršruti > Upes > Veseta

Lapu uztur: Inno.web