Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

UPES

 

 

Vizla

Upes tips: Upe piemērota nobraucieniem un WW treniņiem augstā un vidējā palu līmenī;

Ieteicamās laivas: Visu tipu laivas;

 

Atrašanās vieta: Gaujas kreisā krasta pieteka starp Virešiem un Vidagu;

 

Galvenā sportiskā interese ir pēdējam kilometram pirms ietekas Gaujā. Upes platums šinī posmā ap 6-8m, kritums ap 10m/km. Piebraukšana lejtecei ir ērta - īsi pirms Virešu tilta pār Gauju ir pagrieziens pa labi un pēc 3km ir tilts pār Vizlu. Upes kritums sākās drīz aiz tilta. Šis ir ļoti interesants posms. Viļņi līdz 0.5m, stāvviļņi, vietām mucas aiz akmeņiem, slīpie viļņi. Vietām abos krastos ir ap 3-4m augstas dolomīta klintis. Augšpus šī posma sportiskā interese, šķiet, ir nenozīmīga, izņemot dzirnavu aizsprostu Vizlas ciemā (ap 5km virs lejteces). Tas ir ap 1.5m augsts, vertikāls.

Vizla ir interesanta arī ar to, ka atrodas salīdzinoši tālu uz ziemeļiem, tā ka tad, kad Amatā ūdens vairs nav, Vizlā līmenis vēl ir labs.

 

Bīstamas vietas !
Vizlā ir pāris spēcīgas piespiedes pie krastiem; bez tam, tā kā straume ir spēcīga, pirms braukšanas visu posmu ir ieteicams izlūkot "uz kritušiem kokiem".

 

Apskates vērtās vietas: dižakmens "Vizlas milzis" gultnē pie pašas ietekas Gaujā. (tas atrodas gandrīz vai galvenajā straumē, tā ka, ja braucējs neuzmanās, ir iespēja to apskatīt pavisam tuvu...

Kritenes un dolomīta klintis Gaujas kreisajā krastā posmā apmēram 1km virs Vizlas ietekas un šosejas tiltu, kritenes ar ūdensrijējiem Vizlas labajā krastā ap 1km no upes Vizlas ciemā (tās ir vienas no lielākajām kritenēm Latvijā), Gaujiena un tās apkārtne (Kalamecu un Markūzu gravas) - kritenes, ūdenskritumi, dolomītu atsegumi.

 

 

 


Campo > Maršruti > Upes > Vizla

Lapu uztur: Inno.web