Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

MARŠRUTI

 

 

 
Vecmēmele - Skaistkalne

Parādīt maršruta sarežģītību

Sezona: pavasaris, vasara, rudens

 

Sarežģītība: Šis ir bezkategorijas jeb t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts. Maršrutā nav tehniski sarežģītu posmu un tas ir veicams ar visiem pieejamiem peldlīdzekļu veidiem - kanoe, smailēm, katamarāniem un piepūšamajām laivām.

 

Šis ir klasiskais Mēmeles braucamgabals. 2 dienas brīnišķīgas atpūtas - straume plūst, laiva slīd. Posmi bez straumes ir retums un kilometri skrien mudīgi. Lieliskas ainavas un brīvība - dzīvā daba robežas šķērsošanas režīmu ignorē...

 

Labas nometnes vietas ir retums, īpaši Latvijas krastā, tomēr atrast var. Jāmāk vērot krastu reljefs un tad jau skola rokā!

Foto: Mēmele pirms Viesītes ietekas, skats no labas nometnes vietas

 

Maršruta beigas ir pie viesu nama "Krastmalas" apmēram 3km pirms Skaistkalnes. Vieta atpazīstama no upes - kopts krasts, nojume tūristiem un laipas ūdens malā - tādu nav ne pirms ne pēc "Krastmalām". Auto piebraukšana Campo laivotājiem ar saimnieka atļauju gandrīz līdz krastam - nebūs problēmu ar laivu stiepšanu un tml.

Tomēr, šis variants derīgs, ja braucat ar savu auto. Ja paļaujaties uz satiksmes autobusiem, braucienu turpina līdz Graša dzirnavām Skaistkalnes sākumā. Ar prātīgu braukšanu var piebraukt pie pašām dzirnavām un izkāpt ir ērti, tomēr šeit jūs esat svešu ļaužu pagalmā. Nekāda veļas žaušana nebūs iespējama...

 

Apskates objekti: Skaistkalnes baznīca, Skaistkalnes karsta kritenes, Bārbeles sēravots.

 

2003.gada vasaras pirmsjāņu naktī kādā no Skaistkalnes piemājas dārziņiem pazemē nogāja trīstonnīgā ūdens muca līdz ar blakus augošajiem kāpostiem. Iespaidīgā bedre apmēram 15m diametrā ir nodēvēta pr Mucas kriteni un pašlaik ir jaunākā daudzu citu vidū. Zemei pēkšņi pazūdot zem kājām, pazemē ir gāzies gan šķūnis, gan zirgs, pat tantuks netālu no ambulances ar visām nešļavām līdz padusēm iebricis zemē. Kā bļoda apaļa kritene ar saglumējušu ūdeni tās dibenā aplūkojama netālu no baznīcas. Pabaisa leģenda atgādina, ka arī zem baznīcas plešoties pazemes ezers.

Skaistkalnes karsta kritenes ir unikāls Eiropas nozīmes ģeoloģisks piemineklis, vieta, kur jābūt gataviem, ka jebkurā brīdī tev zem kājām var pazust zeme. Karsta process notiek vismaz 2/3 Bauskas rajona un jo sevišķi izteikti otrpus robežai - Biržu reģionālajā parkā Lietuvā. (Lauku avīzes tematiskā avīze Nr.122.)

Daudzas kritenes vērojamas tieši "Krastkalnu" māju tuvumā.

 

Memele(upes tehniskais apraksts)

 

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Vecmēmele, Vecmēmeles dzirnavu drupas;

Beigas: viesu nams "Krastmalas" 3km pirms Skaistkalnes upes labajā krastā;

Maršruta garums: 52km

Attālums pa ceļu: 50km

Upes kritums posmā: 38.2m

Brauciena ilgums: 8-9 stundas

 

Campo laivu noma piedāvā:

 

Šo maršrutu veikt ar:

 Cena, Ls 
Kanoe 3-viet. APACHE-16

 

Maršruta cenā iekļauts: Laivu, airu un glābšanas vestu noma, to nogāde maršruta sākumpunktā un pieņemšana beigās;

 

Citi maršrutā pieejamie servisi:

Pirts "Krastmalās" (sākot no 30Ls, atkarībā no ilguma), nakšņošana zem jumta ar lieliskām brokastīm (10 Ls), siena šķūnī un arī telšu vietas. Auto stāvvieta uz brauciena laiku (2 Ls par auto).

Piedāvā ēdināšanu grupām, garšīgi!

 

Trūkstošo inventāru, piemēram, glābšanas vestes maziem bērniem, teltis, guļammaisus, sauso mantu maisus, prīmusus, ugunskura katliņus un daudzas citas lietas iespējams iznomāt atsevišķi. Skat. nomas inventāra sarakstu.

 

Citi Mēmeles maršruti

 

 

Campo klubs

Gribas laivot? Nav ar ko? Trūkst inventārs vai kompānija? Varam līdzēt abejādi! Skatiet mūsu inventāra vai pasākumu sadaļu un atrodiet sev piemērotāko verķi vai izaicinošāko pasākumu. Kluba diskusiju sadaļā atradīsiet domu-biedru viedokļus un, iespējams, arī kompāniju. Lai Jums izdodas brīvdienas!


Campo > Maršruti > Mēmele: Vecmēmele - Skaistkalne

Lapu uztur: Inno.web